Mieszkanka Katowic dostała się do finału Miss Polonia 2021. Zdradza nam tajemnice konkursu

Rok temu tytuł Miss Polonia 2020 uzyskała Natalia Gryglewska z Częstochowy. Czy Paulina Basek będzie kolejną miss z naszego województwa? Korona jest na wyciągnięcie ręki. Paulina dostała się do finałowej dwudziestki i już w lutym 2022 r. powalczy o tytuł miss.

Jak wyglądają przygotowania do najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce? Na co zwraca uwagę jury, wybierając kandydatki na Miss Polonię? Kulisy przebiegu konkursu Miss Polonia 2021 zdradza w rozmowie z nami Paulina Basek, mieszkanka Katowic, studentka Uniwersytetu Śląskiego.

24kato.pl: Można powiedzieć, że od razu „rzuciłaś się na głęboką wodę” i jak widać - skutecznie.

Paulina Basek: Tak, chociaż pracuję jako modelka już od pięciu lat, Miss Polonia jest moim pierwszym konkursem piękności. Dużo osób namawiało mnie, żebym brała udział w tego typu konkursach, na przykład "Top Model", ale nigdy nie byłam ich fanką. Wydawało mi się, że jestem za mało przebojowa, bo na co dzień jestem dosyć wstydliwą osobą, dlatego nigdy nie pchałam się do takich konkursów. W tym roku coś mnie naszło… pomyślałam, „a dobra, w końcu raz się żyje!”. Zawsze to jakaś przygoda i będę miała co opowiadać dzieciom.

Jak to się wszystko zaczęło?


Kiedyś napisał do mnie organizator Miss Polonia z propozycją, żebym wzięła udział w konkursie, ale byłam wtedy niepełnoletnia, miałam 17 lat. Potem temat już nie wrócił, aż któregoś dnia wyświetliła mi się reklama na Facebooku i stwierdziłam, że muszę spróbować. Teraz, z uwagi na pandemię, castingi odbywają się online, a nie stacjonarnie. Pomyślałam, że wyślę zdjęcie, wypełnię formularz, bo dlaczego nie? Zawsze to jakieś nowe doświadczenie. Tak się właśnie zaczęło.

Konkurencja była spora?


Na samym początku było około 250 kandydatek. Organizatorzy konkursu podzielili je na grupy po 14 dziewczyn. Z każdej grupy do półfinałów przechodziło pięć kandydatek. Półfinał odbywał się już stacjonarnie, w Warszawie. Wzięło w nim udział 100 wyselekcjonowanych dziewczyn.

Jak wyglądało typowanie kandydatek do finału?


Jury, wraz z obecnie panującą Miss Polonia 2020 oraz Miss Polonia 2019, przeprowadzali rozmowy z kandydatkami. Następnie odbył się pokaz sylwetek, a chwilę po nim ogłoszono wyniki. Do finału dostało się 20 dziewczyn.

W tym ty. Jak myślisz, na co jury zwracało uwagę?

Zdania na ten temat są podzielone. Część dziewczyn twierdzi, że podczas konkursu bardzo dużą uwagę zwraca się na ładny uśmiech, zdrowe włosy czy też wzrost. Tymczasem ja nie jestem aż taka wysoka, mam jedynie 169 cm, podczas gdy inne kandydatki nawet około 180 cm. Wydaje mi się jednak, że w konkursie nie liczy się tylko wygląd zewnętrzny, ale także wnętrze, osobowość. Bardzo istotne jest dobre serce, to, czym dzielisz się z innymi oraz to, czy przykładowo udzielasz się charytatywnie, ponieważ Miss Polonia to nie tylko królowa piękna zewnętrznego, ale przede wszystkim piękna wewnętrznego.

Też udzielasz się charytatywnie?


Miałam okazję. W czasach liceum odwiedzałam dom dziecka w ramach wolontariatu. Odrabiałam z dziećmi lekcje, bawiłam się z nimi i spędzałam czas. Należałam również do koła przyrodniczego, w ramach którego często chodziliśmy do schroniska pomagać pracownikom w opiece nad zwierzętami. Gdy bierze się czynny udział w pomocy innym osobom bądź istotom, człowiek naprawdę potrafi docenić to, co ma. Gdybym otrzymała większą publikę, na pewno starałbym się wykorzystać to w dobry i pożyteczny sposób.

Udział w finale może ci to zapewnić

Szczerze mówiąc, to już się cieszę, że dostałam się aż do finału. Samo znalezienie się w finałowej dwudziestce, mając za konkurencję 100 innych kandydatek, już jest dla mnie ogromnym sukcesem. Oczywiście świetnie byłoby wygrać, w końcu to marzenie każdej dziewczyny, która bierze udział w tym konkursie, jednak moja konkurencja w tym roku jest naprawdę duża, to piękne i inteligentne kobiety. Bursztynowa Korona marzy się każdej z nas, ale już sama ta droga po nią będzie wspaniałym doświadczeniem oraz przygodą, którą z dumą będę wspominać. Wygrana byłaby jej pięknym zwieńczeniem i początkiem kolejnego, nowego i ekscytującego rozdziału w moim życiu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon