Mieszkasz w Katowicach? Zobacz, jaki internet w tym mieście najlepiej wybrać!

Wybór dostawcy Internetu i rodzaju połączenia jest kluczową sprawą przy wprowadzaniu się do nowego mieszkania, czy biura. Trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, zanim wybierzesz konkretnego dostawcę. W przypadku internetu w Katowicach sprawa powinna być ułatwiona, ponieważ masz do dyspozycji wiele ofert oraz wielu dostawców.

Mieszkasz w Katowicach? Zobacz, jaki internet w tym mieście najlepiej wybrać!

Niezależnie od celów, do jakich potrzebujesz internetu oraz intensywności wykorzystania transferu danych, kluczowe przy wyborze okażą się kryteria, jak szybkość, stabilność połączenia oraz przeznaczenie. Internet w Katowicach dostępny jest w wielu wariantach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz wariant odpowiedni dla swoich potrzeb. Jaki rodzaj oferty lepiej wybrać?

Internet w Katowicach – mobilny czy stacjonarny?

Odpowiedź brzmi, to zależy. Jeśli częściej korzystasz z przenośnych urządzeń, jak laptop czy tablet, to naturalnym wyborem będzie internet mobilny, który pozwala na swobodę podczas pracy zdalnej, np. w kawiarni, czy podczas częstych podróży. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się, gdy potrzebujesz internetu domowego z kilku powodów.

  1. Po pierwsze, mobilna jakość połączenia może zależeć od odległości od przekaźników, ich mocy, pory dnia, warunków atmosferycznych i wielu innych czynników. Trudno więc uznać je za dobre rozwiązanie, w sytuacji kiedy w domu korzystasz z sieci w sposób, który wyklucza opóźnienia i zakłócenia w transmisji danych – np. gry multiplayer, oglądasz filmy w wysokiej jakości, śledzisz wydarzenie w formie streamingowej lub wysyłasz na serwer duże pliki.
  2. Po drugie, losowa może być szybkość połączenia mobilnego. Poza domem pobierasz i wysyłasz mniejsze pakiety danych, więc nawet w miejscu bez zasięgu można mieć poczucie, że opóźnień nie ma lub są minimalne. W domu jednak byłoby to widać od razu i byłoby to mocno frustrujące.
  3. Po trzecie, ograniczony transfer danych. Przykładowo, 30 Gb to wciąż dość duża ilość, w zupełności pozwalająca na obsługę poczty, przeglądanie internetu i korzystanie z większości aplikacji, ale w domu, przy kilku użytkownikach, wymagałoby to ciągłego doładowywania konta i frustracji, że pakiet się wyczerpał i prędkość transferu spadła. Można tego uniknąć, stawiając na internet stacjonarny.

Internet w Katowicach – postaw na światłowód!

Górny Śląsk jest gęsto zaludniony i tętniący życiem, od centrum po obrzeża, dlatego internet w Katowicach musi być najszybszy i najstabilniejszy z możliwych. W tych warunkach świetnie sprawdzi się połączenie światłowodowe. Ze względu na gęstość zabudowy i połączeń, przypięcie kolejnego punktu zwykle nie jest kosztowne i nie wiąże się z poważnymi pracami instalacyjnymi. Prowadzenie przewodów pod ziemią sprawia, że szybkość działania nie jest zależna od warunków atmosferycznych, nie ma też mowy o przeciążeniu nadajników, charakterystycznym dla internetu mobilnego.

Prędkości światłowodu są naprawdę imponujące – np. w ofercie Play najszybsze osiąga nawet do 1 Gb/s, co prawdopodobnie przekracza potrzeby większości rodzin (nawet tych bardziej licznych). W wybranych lokalizacjach Play oferuje także prędkość do 5 Gb/s, ale póki co nie jest ona powszechnie dostępna. Oczywiście, każdy operator dysponuje także wolniejszymi (i tańszymi) pakietami, ale zwykle cenowo nie ma to większego sensu – na obcięciu prędkości o połowę zaoszczędzić można raptem kilkanaście złotych.

Ofert na internet w Katowicach jest naprawdę wiele, więc koniecznie określ, w jaki sposób i jakich warunkach go eksploatujesz. Jeśli nie potrzebujesz nic mobilnego, to światłowód jest obecnie najlepszym dostępnym wyborem, a możliwość doboru prędkości pod swoje potrzeby, pozwala także na oszczędność finansową.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon