Mikołajowy tramwaj przejedzie przez Katowice. Sprawdźcie, kiedy można go spotkać

Tramwaje Śląskie zorganizują mikołajowy tramwaj. Będzie nim oczywiście podróżował sam Mikołaj, który na przystankach rozda prezenty. Sprawdźcie, kiedy można się załapać na ten specjalny skład.

Tramwaje Śląskie
Mikołaj w tramwaju Tramwajów Śląskich

W poniedziałek 6 grudnia 2021 r. specjalny tramwaj typu N przejedzie przez 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym przez Katowice, a Mikołaj na przystankach będzie rozdawał prezenty.

Z pewnych źródeł wiemy, że w tym roku, po rocznej przerwie, Mikołaj znów na Śląsk i do Zagłębia przyjedzie tramwajem. Tym razem jednak mikołajowy tramwaj nie będzie zabierał pasażerów, lecz Mikołaj spotka się z mieszkańcami na tramwajowych przystankach – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Tramwaj z Mikołajem i Śnieżynką odwiedzi 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

  1. Bytom,
  2. Świętochłowice,
  3. Chorzów,
  4. Katowice,
  5. Sosnowiec,
  6. Będzin,
  7. Dąbrowę Górniczą,
  8. Rudę Śląską,
  9. Zabrze,

a kursować będzie od południa do wieczora.

Mikołaj nie zdradził dokładnego rozkładu jazdy, ale udało nam się poznać orientacyjne godziny odwiedzin na niektórych przystankach. Zapraszamy więc do sprawdzenia, gdzie można będzie spotkać ten wyjątkowy tramwaj i wypatrywania na przystankach historycznego wagonu typu N, wiozącego Mikołaja i Śnieżynkę – dodaje Andrzej Zowada.

Trasa mikołajowego tramwaju i rozkład

Bytom Stroszek Zajezdnia 12:28
Bytom pl. Sikorskiego 12:51
Bytom Łagiewniki Targowisko 13:02
Świętochłowice Osiedle Skałka 13:09
Świętochłowice Mijanka 13:17
Chorzów Rynek 13:27
Dąb Silesia City Center 13:42
Katowice Rynek 13:51
Katowice Dworzec PKP 13:53
Katowice pl. Wolności 13:54
Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe 14:09
Sosnowiec Dworzec PKP 14:29
Sosnowiec Pogoń Akademiki 14:39
Będzin Zamek 14:49
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:01
Dąbrowa Górnicza Reden I 15:04
Dąbrowa Górnicza Reden II 15:07
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:10
Będzin Zamek 15:22
Sosnowiec Pogoń Akademiki 15:33
Sosnowiec Dworzec PKP 15:43
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:05
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:31
Katowice Dworzec PKP 16:45
Katowice Pl. Wolności 16:46
Katowice Załęże Dwór 16:55
Chorzów Batory Dworzec PKP 17:06
Świetochłowice Mijanka 17:11
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:44
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:53
Ruda Śląska Urząd Skarbowy 17:59
Zabrze Zaborze Wolności 18:04
Zabrze Zaborze Lompy 18:07
Zabrze pl. Wolności 18:15
Bytom pl. Sikorskiego 19:04
Bytom Stroszek Zajezdnia 19:30

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowice Grundmanna

Nowa linia tramwajowa w powijakach. Nie tak miało być

Tramwaj zimą, Katowice

Dodatkowe tramwaje na Sylwestra z Polsatem

Lampa Aladyna Ogród Świateł, Legendia

Lampa Aladyna Ogród Świateł w Legendii już od dzisiaj

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Nowa atrakcja w Śląskim Wesołym Miasteczku

Rynek w Sławkowie

Ranking – najładniejsze Rynki miast na Śląsku

Park Śląski

Atrakcje w Parku Śląskim na jednym bilecie