Mistrzostwa Europy Młodzików w Żeglarskiej Klasie EurILCA 4 już w czerwcu!

Dziwnów już w czerwcu stanie się kierunkiem podróży żeglarzy z Europy i wielu krajów całego świata. Powód ? To właśnie tutaj, w tej nadmorskiej miejscowości, rozegra się jedna z najbardziej prestiżowych imprez regatowych - Mistrzostwa Europy Młodzików w Żeglarskiej Klasie EurILCA 4. Sportowe wydarzenie odbędzie się w dniach 18 – 25 czerwca br. Nie można tego przegapić !

Najważniejsza impreza w regionie

Miniona już (mamy taką nadzieję) pandemia, przez blisko dwa sezony znacząco wpłynęła nie tylko na funkcjonowanie osób i przedsiębiorstw, ale też dyscyplin sportowych, w tym żeglarstwa. Covid-19 mocno ograniczył zawody regatowe, ale obecnie sytuacja uległa znaczącej zmianie. Żeglarze ponownie mogą znów pokazać swoje umiejętności, walcząc o mistrzowskie tytuły. Jednym z ważniejszych sportowych wydarzeń, którego nie mogą przegapić są Mistrzostwa Europy Młodzików w Żeglarskiej Klasie EurILCA 4. Rywalizacja w tych zawodach będzie prowadzona w dniach 18 – 25 czerwca br. w Dziwnowie. Nie da się ukryć, że jest to najważniejsza impreza żeglarska na wodach Pomorza Zachodniego w tym roku. Swój udział w mistrzostwach potwierdziło blisko 350 utalentowanych zawodników z całej Europy. Co ciekawe, Dziwnów odwiedzą też żeglarze z innych kontynentów, startując w rozgrywanym równolegle cyklu Open European Trophy. Czy można się spodziewać jakiegoś sportowego objawienia? Bez wątpienia, a pierwsze 3-4 wyścigi wykształtują mocną czołówkę, pokazując w jakiej grupie rozegra się sportowa walka o tytuły.

Dziwnów

Czy emocje sięgną zenitu?

Dobre pytanie. Mistrzostwa Europy Młodzików w Żeglarskiej Klasie EurILCA 4 to emocjonujące, sportowe wydarzenie, cieszące się ogromną popularnością na całym świecie. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie zwrotów akcji, które mogą przesądzić o losach niektórych zawodników. Zacięta, sportowa rywalizacja będzie grała pierwsze skrzypce. Pasjonaci regat mogą śledzić losy zawodników na wodzie w Internecie lub z bliska, odwiedzając Dziwnów i obserwując to niezwykłe, prestiżowe wydarzenie na własne oczy.

Nie tylko sportowa rywalizacja

Zgadza się. Mistrzostwa Europy Młodzików w Żeglarskiej Klasie EurILCA 4 to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również integracja zawodników z całego świata, których łączy ta sama pasja – żeglarstwo. Okazuje się, że zarówno federacja EurILCA jak i zawodnicy chwalą Dziwnów za wysoki poziom organizacji tak ważnego wydarzenia. Doceniają również sportową atmosferę i niezwykły klimat towarzyszący Mistrzostwom. Uczestnicy regat będą mieli czas na zapoznanie się z Mariną w Dziwnowie, jak i innymi zawodnikami, z którymi spędzą sporo czasu. Sportowemu wydarzeniu będą towarzyszyć imprezy integracyjne oraz artystyczne (koncerty).

Dziwnów

Nie da się ukryć, że 2022 EurILCA 4 Youth European Championships & Open European Trophy to najważniejsza impreza żeglarska, która w tym roku rozegra się na terenie Pomorza Zachodniego. W skali całego kraju jest to jedno z większych wydarzeń regatowych sezonu. Pasjonaci żeglarstwa z pewnością poświęcą mu dużo uwagi.

Nie przegap! Mistrzostwa Europy Młodzików w Żeglarskiej Klasie EurILCA 4: 18 – 25.06.2022 r.

Dziwnów zaprasza!
WWW | YOUTUBE | Oficjalna strona regat

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon