Młodość vs. doświadczenie. Te derby Katowic musisz zobaczyć

Podlesianka i Rozwój to jedyne drużyny z Katowic, które występują na poziomie IV ligi. W najbliższy weekend dojdzie do trzeciego w tym sezonie ich bezpośredniego starcia. Na boisku pojawią się zawodnicy z ciekawą przeszłością oraz tacy, którzy drzwi do kariery mają szeroko otwarte.

Fot. Youtube
Podlesianka Katowice zmierzy się w derbach z Rozwojem Katowice

Za nami już pierwsza kolejka śląskiej IV ligi w 2022 roku. Tym samym pierwsze boje o punkty zaliczyły drużyny z Katowic. Niestety, inauguracja nie poszła po ich myśli. Rozwój zremisował ze Szczakowianką Jaworzno 2:2, a Podlesianka przegrała z Gwarkiem Ornontowice 0:1.

Czas na derby!

Już w sobotę 19 marca katowiccy IV-ligowcy zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu. Zapowiadają się niezwykle interesujące derby, bo zespoły z naszego miasta sąsiadują ze sobą w tabeli. W tej chwili minimalnie lepszy jest Rozwój, który zajmuje piąte miejsce i ma punkt przewagi nad lokalnym rywalem.

Co ciekawe, w tym sezonie Podlesianka i Rozwój rywalizowali ze sobą dwukrotnie. W lipcu w okręgowym pucharze to pierwszy z tych zespołów zwyciężył 1:0. Dwa tygodnie później już w ligowym starciu padł remis 1:1.

- Spodziewamy się ciężkiej przeprawy i fajnego widowiska dla oczu kibiców. W rundzie jesiennej w derbach najpierw przegraliśmy, potem zremisowaliśmy, więc myślimy sobie, że dobrze byłoby teraz wygrać - mówi bramkarz Rozwoju Bartosz Golik (za rozwoj.info.pl).

Nadchodzące derby będą pojedynkiem młodości z doświadczeniem. Rozwój stawia na wychowanków, z których zdecydowana większość urodziła się po 2000 roku. Utalentowaną młodzieżą kieruje trener Tomasz Wróbel, a niektórzy jego podopieczni już przebijają się do klubów z wyższych lig.

Pożegnają byłego reprezentanta Polski

Trochę inaczej to wygląda w Podlesiance, która chętnie sięga po doświadczonych zawodników z ciekawą przeszłością. Jacek Jarnot, czy Bartłomiej Kędzierski mieli okazję zasmakować wyższych klas rozgrywkowych. Do niedawna ważną postacią drużyny był także Seweryn Gancarczyk. Były reprezentant Polski jednak zimą podjął decyzję, że kończy z grą w piłkę i właśnie w nadchodzących derbach po raz ostatni pojawi się na boisku.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że w Podlesiance jest wielu zawodników, którzy w przeszłości... grali w Rozwoju. To dodatkowy smaczek przed sobotnim meczem, który powinien przyciągnąć na trybuny kibiców obu zespołów.

- Na inaugurację wiosny przegraliśmy z Gwarkiem i chcemy szybko zmazać plamę. Nadarza się ku temu okazja, zwłaszcza że przed nami derby, które rządzą się swoimi prawami i emocjami. Pewnie na stadion przyjdzie je zobaczyć trochę więcej kibiców, a przecież gramy dla nich, dlatego zrobimy wszystko, by dać ludziom radość. Jestem wychowankiem Rozwoju i czuję dodatkowe emocje, podobnie może powiedzieć kilku innych chłopaków w naszej szatnie. Do tego czeka nas pożegnanie Seweryna… Na pewno czeka nas ciekawe spotkanie - komentuje Jarnot (za rozwoj.info.pl).

Mecz Podlesianka Katowice - Rozwój Katowice rozpocznie się w sobotę 19 marca o godzinie 15. Spotkanie odbędzie się na boisku w Katowicach-Podlesiu przy ul. Sołtysia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon