Mobilne punkty szczepień powstaną w niedzielę 15 sierpnia przy kościołach archidiecezji katowickiej

W niedzielę 15 sierpnia 2021 r. w ponad 40 parafiach katowickiej archidiecezji powstaną mobilne punkty szczepień przeciw COVID-19. Akcję wojewody śląskiego wsparł metropolita katowicki.

Abp Wiktor Skworc i nagroda Lux ex Silesia
Lux ex Silesia bez prof. Zembali

Mobilne punkty szczepień zorganizowane przy kościołach będą stanowić kolejną możliwość przyjęcia szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2. I to kolejną niewymagająca zbędnych formalności, tj. skierowania czy wcześniejszej rezerwacji. Wystarczy podejść z dowodem osobistym.

Arcybiskup Skworc apeluje

Arcybiskup Wiktor Skworc w specjalnym komunikacie wygłoszonym w kościołach naszego regionu w niedzielę 8 sierpnia zachęcał do wzięcia udziału w akcji, którą archidiecezja przeprowadzi wspólnie z władzami województwa śląskiego w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Punkty szczepień będą zlokalizowane w ponad czterdziestu parafiach. Metropolita katowicki bardzo wyraźnie nawoływał do rozsądnego potraktowania opinii medycznych autorytetów, którzy przekonują do przyjęcia preparatu.

Komunikat arcybiskupa Wiktora Skworca

Chociaż aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wydaje się stabilna, to służby medyczno-sanitarne przestrzegają przed możliwością wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa w najbliższych miesiącach. W związku z tym zagrożeniem, kolejny raz apeluję do Was o żarliwą modlitwę w intencji ustania pandemii, a osoby niezaszczepione proszę o pogłębioną refleksję nad dobrodziejstwem, jakim jest wynalezienie szczepionek ratujących ludzkie życie - przekonuje metropolita.

Mobilne punkty szczepień w Katowicach

W Katowicach punkty szczepień powstaną przy parafiach:

  • św. Ludwika i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Katowice-Panewniki, ul. Panewnicka 76)
  • Podwyższenia Krzyża Świętego (Katowice Tysiąclecie Dolne, ul. Mieszka I 6).

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon