Mówią "DOŚĆ!" Pielęgniarki strajkują pod Spodkiem

Mówią "dość!". Dzisiaj w całej Polsce odbywają się protesty protesty pielęgniarek, także w Katowicach. Walczą o lepsze warunki pracy.

Dzisiaj pielęgniarki w całej Polsce, także w Katowicach wyszły na ulice strajkować. W naszym mieście manifestacja odbywa się pod Spodkiem. Jak informuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, pielęgniarki domagają się poprawy warunków pracy i zmiany sposobu ustalania płac. Strajkujące uważają, że „ustawa Niedzielskiego” nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu ich płac.

– Ministrowie wykazali się zaskakującym niezrozumieniem sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych i w swoich wystąpieniach twierdzili, że oczekują od Związku rezygnacji z dotychczas zgłoszonych postulatów i stanowisk związanych z poprawą warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych. Wywołało to oburzenie i dezaprobatę strony związkowej’’ – informuje Krystyna Ptok.

Szefowa OZZPiP wskazuje, że największy w Polsce związek zawodowy zrzeszający pielęgniarki i położne ma świadomość, że sytuacja kadrowa pielęgniarskiego środowiska jest dramatyczna - ‘’co stało się jeszcze bardziej widoczne w czasie pandemii, gdy nasza grupa zawodowa poniosła największe ofiary’’

fot. Faceci w czepkach/fb

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowice Śródmieście N pomnik Harcerzy Września

Będzie manifestacja w Katowicach. Walka o wolne media

Word katowice

Strajk WORD Katowice zawieszony. Trwają negocjacje

Zdjecie

Dzisiaj Strajk Kobiet w Katowicach. O której i...

KAS

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej grożą protestem

Posłanka Monika Rosa

Rekordowe podwyżki cen energii uderzą w nas wszystkich

Premier Mateusz Morawiecki

23 mld złotych ma do rozdania samorządom rząd

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka