Mobilny punkt Państwowej Inspekcji Pracy na Rynku w Katowicach. Można się poradzić

W środę 21 lipca 2021 r. na Placu Kwiatowym katowickiego Rynku Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zainauguruje nowy projekt informacyjny „Pierwsza praca – pierwszy krok”. Oficjalne otwarcie nastąpi o godzinie 11, a mobilne stanowisko będzie dostępne w godz. 9-15.

Drzewa rynek katowice

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o przepisach prawa pracy przy zatrudnianiu, w szczególności o uprawnieniach i obowiązkach związanych z określonymi rodzajami umów o pracę, czasem pracy, wynagrodzeniem za pracę oraz zagrożeniami zawodowymi, które mogą wystąpić podczas wykonywania pracy sezonowej przez młodzież. Projekt skierowany jest do osób pracujących i wypoczywających na terenie województwa śląskiego.

Eksperci doradzą

Okres wakacyjny jest dla młodych osób nierzadko okazją do podjęcia pierwszej pracy. Dzięki projektowi będą oni mogli uzyskać porady od ekspertów na co zwrócić szczególną uwagę przy podpisaniu umowy i czego się wystrzegać. Również pracodawcy będą mogli skorzystać z porad prawnych mobilnego stoiska Państwowej Inspekcji Pracy. Dla uczestników wydarzenia przygotowano bezpłatne wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy o tematyce prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Organizatorzy planują przeprowadzić na terenie województwa śląskiego kilka spotkań. Mobilne stoiska wraz z ekipą ekspertów mają zagościć w śląskich miastach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Global Office Park w Katowicach

Śmiertelny wypadek na budowie w Katowicach

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka