Na Stadionie Śląskim odbędą się Mistrzostwa Europy 2021

Fotka

Na „naszym podwórku” odbędą się Mistrzostwa Europy 2021. Już w czerwcu osiem najlepszych europejskich reprezentacji lekkoatletycznych wystartuje na Stadionie Śląskim.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w 2021 roku odbędą się 19 – 20 czerwca. W zawodach weźmie udział 8 reprezentacji – oprócz broniącej tytułu Polski będą to Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Ukraina, Hiszpania i Portugalia, która w 2019 roku zwyciężyła w I lidze.
Mistrzostwa Europy 2021 pierwotnie miał organizować Mińsk, jednak kilka tygodni temu European Athletics poinformowało, że z przyczyn technicznych zawody nie odbędą się na Białorusi. Do kandydatury na gospodarza zawodów wystartowała Hiszpania i Polska ze Stadionem Śląskim.

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w województwie śląskim, na Stadionie Śląskim to ogromny sukces – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. - Przyznanie tak ważnego wydarzenia potwierdza, że Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to wyjątkowy obiekt na sportowej mapie Polski i Europy. W Kotle Czarownic podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego czy Memoriału Kamili Skolimowskiej możemy podziwiać najlepszych w Europie i na świecie sportowców. Za każdym razem potwierdzamy profesjonalizm w przygotowaniu tych wydarzeń – dodaje.

Władze europejskiej atletyki są pewne swego wyboru. Christian Milz, który reprezentuje CEO European Athletics przyznał, że jest pod wrażeniem nie tylko Stadionu Śląskiego, ale również rozwoju naszego regionu.

Ostatnio miałem okazję zobaczyć prezentację projektu Katowice-Silesia, która zaskoczyła mnie tym, jak bardzo region ten ewoluował i jak dynamicznie się rozwija w wielu obszarach, jednocześnie zachowując swoją tradycję. Po przybyciu na miejsce również bardzo mi się tutaj spodobało i z ogromną niecierpliwością czekam na moment, kiedy wrócę na Śląsk w czerwcu przyszłego roku – zapowiedział Christian Milz, CEO European Athletics.

Drużynowe mistrzostwa Europy będą kolejną ważną imprezą lekkoatletyczną na Stadionie Śląskim. W ubiegłym roku został on doceniony przez World Athletics, które zadecydowało, że odbędą się na nim Mistrzostwa Świata w Sztafetach w 2021 roku.

Zaledwie kilka miesięcy temu docenił nas Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznając nam tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego, a już dziś spotkało nas kolejne wyróżnienie – mówi Barłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego. - Decyzja European Athletics to dla nas ogromna radość, ale jednocześnie kolejny egzamin. Patrząc jednak na jakość dotychczasowych zawodów lekkoatletycznych organizowanych na Stadionie jestem pewny, że i tym razem świetnie sobie poradzimy – dodaje.

Władze Stadionu Śląskiego nie ukrywają dumy. – Ogromnie się cieszę, że Narodowy Stadion Lekkoatletyczny będzie gospodarzem drużynowych mistrzostw Europy. Stadion Śląski jest obiektem wysokiej klasy, gotowym na goszczenie międzynarodowych wydarzeń – przyznał Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: