Najlepiej spisana dzielnica w Katowicach otrzymała nagrody. Lawenda już pachnie

Wełnowiec – Józefowiec okazał się najlepiej spisaną Radą Jednostką Pomocniczej w Katowicach. Konkurs organizowany przez Gminne Biuro Spisowe rozstrzygnięty (zobacz zdjęcia).

Trwa Narodowy Spis Powszechny dla wszystkich mieszkańców Polski. W celu lepszego doinformowania obywateli i rozpowszechnieniu wiadomości o konieczności spisania się, miasto Katowice wyszło z ciekawą inicjatywą. Gminne Biuro Spisowe przygotowało konkurs „Najlepiej spisana RJP”, który miał nagrodzić najbardziej zaangażowaną dzielnicę w zwiększanie świadomości mieszkańców w kwestii obowiązku wynikającego z NSP 2021. Poza czysto statystycznymi kryteriami, liczyła się również pomysłowość, jaką przejawiała dana jednostka.

W konkursie zwyciężyła Rada Jednostki Pomocniczej nr 11 Wełnowiec-Józefowiec, która w nagrodę otrzymała od Urzędu Miasta Katowice 100 sadzonek lawendy. Wyróżniona została także RJP nr 8 Osiedle Witosa.

Mieszkańcy zwycięskich dzielnic ochoczo przystąpili do „rozpakowania” nagrody. 24 sierpnia na terenie Wełnowca i Józefowca odbyła się akcja gromadnego sadzenia roślin (zobacz zdjęcia).

Lawenda ozdobiła:

  • skwer im. ks. Bolesława Kałuży
  • teren zielony przy ul. Kotlarza
  • teren zielony przy ul. Szczecińskiej/Józefowskiej
  • teren zielony przy ul. Ściegiennego
  • teren zielony przy zbiegu ul. Kozioła i Alei Korfantego

Jak się spisać?

W Narodowym Spisie Powszechnym spisało się 162 419 katowiczan, czyli 55,9% mieszkańców naszego miasta (stan na 18 sierpnia 2021 roku).

Można spisać się samodzielnie przez internet - przez komputer bądź urządzenie mobilne. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i odpowiedzieć na pytania. Zalogować można się za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu bądź podając swój PESEL i nazwisko rodowe matki.

Na czas trwania spisu Urząd Miasta przygotował również specjalne stanowiska, gdzie z pomocą pracowników Gminnego Biura Spisowego bądź rachmistrzów można wykonać samospis. Stanowiska te znajdują się w budynku urzędu przy Rynku 1. Spisu można dokonać także dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Youtuberzy katowice

Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...