Najlepiej spisana dzielnica w Katowicach otrzymała nagrody. Lawenda już pachnie

Wełnowiec – Józefowiec okazał się najlepiej spisaną Radą Jednostką Pomocniczej w Katowicach. Konkurs organizowany przez Gminne Biuro Spisowe rozstrzygnięty (zobacz zdjęcia).

Trwa Narodowy Spis Powszechny dla wszystkich mieszkańców Polski. W celu lepszego doinformowania obywateli i rozpowszechnieniu wiadomości o konieczności spisania się, miasto Katowice wyszło z ciekawą inicjatywą. Gminne Biuro Spisowe przygotowało konkurs „Najlepiej spisana RJP”, który miał nagrodzić najbardziej zaangażowaną dzielnicę w zwiększanie świadomości mieszkańców w kwestii obowiązku wynikającego z NSP 2021. Poza czysto statystycznymi kryteriami, liczyła się również pomysłowość, jaką przejawiała dana jednostka.

W konkursie zwyciężyła Rada Jednostki Pomocniczej nr 11 Wełnowiec-Józefowiec, która w nagrodę otrzymała od Urzędu Miasta Katowice 100 sadzonek lawendy. Wyróżniona została także RJP nr 8 Osiedle Witosa.

Mieszkańcy zwycięskich dzielnic ochoczo przystąpili do „rozpakowania” nagrody. 24 sierpnia na terenie Wełnowca i Józefowca odbyła się akcja gromadnego sadzenia roślin (zobacz zdjęcia).

Lawenda ozdobiła:

  • skwer im. ks. Bolesława Kałuży
  • teren zielony przy ul. Kotlarza
  • teren zielony przy ul. Szczecińskiej/Józefowskiej
  • teren zielony przy ul. Ściegiennego
  • teren zielony przy zbiegu ul. Kozioła i Alei Korfantego

Jak się spisać?

W Narodowym Spisie Powszechnym spisało się 162 419 katowiczan, czyli 55,9% mieszkańców naszego miasta (stan na 18 sierpnia 2021 roku).

Można spisać się samodzielnie przez internet - przez komputer bądź urządzenie mobilne. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i odpowiedzieć na pytania. Zalogować można się za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu bądź podając swój PESEL i nazwisko rodowe matki.

Na czas trwania spisu Urząd Miasta przygotował również specjalne stanowiska, gdzie z pomocą pracowników Gminnego Biura Spisowego bądź rachmistrzów można wykonać samospis. Stanowiska te znajdują się w budynku urzędu przy Rynku 1. Spisu można dokonać także dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon