Najlepsi młodzi tenisiści z Polski walczą w Pszczynie. Odbywają się tam Halowe Mistrzostwa Polski U18 w Tenisie

Ponad setka najlepszych młodych tenisistek i tenisistów z Polski przyjechała do Pszczyny. Rozpoczęły się tam Halowe Mistrzostwa Polski U18 w Tenisie. Zobaczcie film z zawodów.

Pszczyna Halowe Mistrzostwa Polski U18 w Tenisie

Siedem dni turnieju, 150 meczy i 120 najlepszych juniorek i juniorów w Polsce. W Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 w Tenisie.

- W czasie turnieju zużywanych jest około 600 piłek tenisowych. W sumie jest to kilkaset godzin grania – podkreśla Wojciech Pękała, dyrektor turnieju.

Najlepsi zawodnicy otrzymają stypendia Polskiego Związku Tenisowego, ale to nie wszystko. - Zawodnik, który nie był w kadrze, a dobrze na takich mistrzostwach zagra i pokaże, że warto na niego stawiać, to na pewno będzie sprawdzany i będzie miał szanse rozwijać swoją karierę – mówi Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego.

Takie zawody odbywają się w Pszczynie już po raz trzeci. - To jest dla nas ogromna nobilitacja i pokazanie, że nasze miasto liczy się na tenisowej mapie Polski – podkreśla burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol. Turniej – jak dodaje burmistrz – to także promocja miasta i młodzi zawodnicy mogą zobaczyć co Pszczyna oferuje turystom.

Turniej odbywa się pod patronatem marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego i burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gks katowice sparing skra

W sparingach jak w lidze. GKS Katowice gra w kratkę

Rozwoj podlesianka pilka

Do Katowic wróci trzecia liga? Dwa kluby o to walczą

Rower miejski

To będzie rekordowy sezon roweru miejskiego w Katowicach?

Tour de Pologne fot UMK

Tour de Pologne w Katowicach w sobotę 14 siepnia

koszykówka

NBA w Katowicach. Start już we wrześniu

Ewa Swoboda

Ewa Swoboda nie jedzie na igrzyska

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować