Największy organizator ferii zimowych w regionie? Koleje Śląskie!

Blisko 113 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z przejazdów pociągami Kolei Śląskich za złotówkę. Specjalna promocyjna oferta obowiązywała w czasie ferii zimowych w województwie śląskim, czyli od 27 stycznia do 11 lutego i była inicjatywą marszałka Jakuba Chełstowskiego. Najwięcej młodych ludzi wybrało podróż pociągiem do Krakowa i Bielska-Białej.

DJI 0483

Największy organizator ferii zimowych w regionie

Z blisko 113 tys. przewiezionych pasażerów w wieku od 4 do 18 lat (młodsi pasażerowie zawsze jeżdżą pociągami za darmo), Koleje Śląskie stały się największym organizatorem zimowego wypoczynku w regionie. Wypoczynku, który zimowym był tylko z nazwy. Dodatnie temperatury i deszczowa aura pokrzyżowały plany wielu rodzinom.

Kierunek zwiedzanie

Od 27 stycznia do 11 lutego Koleje Śląskie sprzedały aż 112 792 biletów za złotówkę.

Dzięki promocji ułatwiliśmy najmłodszym tanie podróżowanie w trakcie ferii zimowych, które pod względem pogodowym pozostawiały wiele do życzenia. Statystyki poszczególnych linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie pokazują, że to był strzał w dziesiątkę, bo mieszkańcy województwa śląskiego wykorzystali słotę na zwiedzanie Krakowa, Bielska-Białej czy Częstochowy wylicza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Kraków wybierany najchętniej

Najwięcej biletów za złotówkę sprzedano w relacji Katowice – Kraków – Katowice (5,2 tys.). Popularna była też Bielsko-Biała – na trasie do klimatycznego miasta u stóp Beskidów sprzedano niespełna 4 tys. biletów.

Wielu z naszych najmłodszych pasażerów wybierało też Częstochowę, Gliwice, Katowice i Rybnik. To była doskonała promocja Kolei Śląskich i transportu publicznego. Za podróż trzeba było zapłacić symboliczną złotówkę, aby w zamian dostać szybką i wygodną podróż w wymarzone miejsce lub… wiele miejsc – bo każdy młody człowiek mógł kupić tyle biletów, ile dusza zapragniemówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Tańsza podróż dla całych rodzin

Wielu najmłodszych pasażerów podróżowało wraz z rodzicami. Naturalnie oni również mogli liczyć na zniżkę, znajdującą się w ofercie Kolei Śląskich i to przez cały czas. Oczywiście mowa tu o ofercie specjalnej „Rodzina”, która pozwala rodzicom (tj. dzieci do lat 16) na zakup biletów z 30% rabatem.

Koleje Śląskie – podróż, która nie zna granic
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon