Napadł na sklep w Katowicach z… gaśnicą. Nagrał go monitoring. Jest jednak jedno „ale”

Nie potrzebny jest pistolet czy noż. Wystarczy… gaśnica. Tak uzbrojony mężczyzna napadł na sklep w Katowicach. Policja opublikowała jego wizerunek. Jest jednak jedno „ale”.

Kryminalni z katowickiej komendy policji prowadzą czynności w sprawie napadu na sklep spożywczy. Doszło do niego 25 kwietnia 2022 r. w lokalu handlowym przy ul. Agnieszki 13 w Katowicach.

- Widoczny na zdjęciu mężczyzna grożąc przemocą przy użyciu gaśnicy, sterroryzował ekspedientkę i ukradł gotówkę w wysokości 1,2 tys. zł. Wizerunek mężczyzny zarejestrował sklepowy monitoring – czytamy w komunikacie policji.

Nie widać twarzy bandyty

Problem w tym, że na zdjęciach opublikowanych przez policję nie widać twarzy bandyty. Złodziej zamiast broni miał gaśnicę, ale był na tyle sprytny, by zakryć twarz. Można go ewentualnie rozpoznać po ubraniu. Miał na sobie czarno-niebieską kurtkę z kapturem i spodnie bojówki (lub robocze).

Policja prosi świadków zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości o kontakt z z wydziałem kryminalnym katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 120 00, 47 85 125 50 lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon