Napis "PRUDENTIAL" zniknął z Katowic i już nie wróci

Charakterystyczny napis "PRUDENTIAL" został zdemontowany z budynku przy ul. Uniwersyteckiej w Katowicach. Firma zrezygnowała z reklamy po siedmiu latach.

Patryk Osadnik
PRUDENTIAL zniknął z Katowic

Sporych rozmiarów napis "PRUDENTIAL" oraz logo firmy ubezpieczeniowej pojawiły się na budynku przy ul. Uniwersyteckiej 21 w 2015 roku. Od tego czasu reklama zdążyła wpisać się w panoramę Katowic, rzucając się szczególnie w oczy kierowców, którzy wjeżdżali do miasta od strony Chorzowa. Wrażenie robiła zwłaszcza nocą, podświetlona na czerwono.

W czwartek, 17 marca 2022 roku, napis "PRUDENTIAL" został zdemontowany.

- Nie wróci już w to miejsce - mówi Jan Jękot, zarządca budynku. - Firma zrezygnowała z reklamy na naszym dachu. Defi Poland, zarządzające tą przestrzenią, pracuje jednak nad przyciągnięciem nowego reklamodawcy. Nie ma co ukrywać, miejsce jest bardzo atrakcyjne - dodaje.

Ostatnim razem znalezienie chętnego na reklamę przy Uniwersyteckiej 21 trwało kilka lat. Wcześniej reklamowała się tam sieć sklepów Carrefour, która od pewnego czasu pracuje nad wycofaniem się z Polski.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!

Youtuberzy katowice

Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...