Narkotykowa trasa z Warszawy do Katowic. CBŚP zatrzymało pseudokibiców ze Śląska

Policjanci CBŚP z Lublina skonfiskowali blisko 80 kilogramów marihuany wartej ponad 3 miliony złotych. W proceder rozpowszechniania narkotyków są zamieszani kibice jednego ze śląskich klubów.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. W ubiegłym tygodniu na trasie z Warszawy do Katowic zatrzymano kuriera, który przewoził ponad 20 kilogramów marihuany. Zapakowane w woreczki foliowe narkotyki były umieszczone w dwóch torbach podróżnych, schowanych w bagażniku.

Warszawskie żródełko

Do „źródła” w Warszawie przyjeżdżali klienci z całej Polski. Zatrzymany mężczyzna miał za zadanie rozprowadzić towar w regionie województwa śląskiego. Tak naprawdę śledztwo jest we wczesnej fazie i za jakiś czas na pewno będziemy wiedzieć więcej – informuje nas Maciej Florkiewicz, naczelnik Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Lublinie.

Narkotyki warte 3 mln zł

Funkcjonariusze CBŚP, którzy przeszukali lokal mieszkalny w Warszawie, znaleźli w nim łącznie 58 kilogramów marihuany. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na ponad 3 miliony złotych.

Działania funkcjonariuszy CBŚP doprowadziły do zatrzymania dwóch osób – kuriera i jednej osoby na terenie województwa śląskiego. Prokurator z Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie ogłosił zatrzymanym zarzuty posiadania i udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności – informuje Prokuratura Krajowa.

Pseudokibice Polonii Bytom zamieszani w proceder

Osoba, którą zatrzymano na terenie województwa śląskiego szykowała się już do opuszczenia kraju. Dzięki sprawnej akcji udało się to funkcjonariuszom udaremnić.

Narkotyki były rozprowadzane na terenie województwa śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Według śledczych w przestępczy proceder zamieszani są pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych. Jak udało nam się ustalić, chodzi o kibiców związanych ze środowiskiem kibiców Polonii Bytom.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon