Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Okres grzewczy to czas, kiedy silnie odczuwamy skutki zbyt suchego powietrza w naszych mieszkaniach. Zbyt mała wilgotność może negatywnie wpływać na samopoczucie i zdrowie. Warto więc pomyśleć o nawilżaczu powietrza. Wybór jest spory – od zwykłych urządzeń, które jedynie nawilżają powietrze, po takie z wielopoziomowym systemem filtracji, które powietrze także oczyszczają.

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Czy warto kupić nawilżacz powietrza?

Powietrze w mieszkaniach osusza się najbardziej w okresie grzewczym. Często spada poniżej 40%, a to może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Wysusza się śluzówka nosa odpowiedzialna za ochronę dróg oddechowych przed bakteriami, wirusami, pyłkami, kurzem czy pleśnią. Gdy powietrze jest zbyt suche ochronne funkcje śluzówki maleją, a różne niechciane substancje szybciej dostają się do płuc.

Zbyt suche powietrze w mieszkaniu może powodować kaszel czy katar, ale to nie wszystko. Odpowiada także za jakość snu, przesuszanie skóry czy spadek formy. Na negatywne skutki suchego powietrza szczególnie narażone są dzieci oraz osoby starsze. Choć cierpią także… domowe rośliny.

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Tani i dobry nawilżacz powietrza

Nawilżaczy powietrza na rynku jest sporo. Przyjrzeliśmy się więc jednemu z najtańszych i jednemu z najdroższych. Zaczniemy od taniego. To Perfect Air – połączenie nawilżacza powietrza i dyfuzora zapachu. Poza tym, że urządzenie jest przydatne, to w dodatku dobrze wygląda. Jego design, uzupełniony kolorowym podświetleniem LED pasuje do nowoczesnych pomieszczeń.

- Perfect Air nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 20 metrów kwadratowych. Oferuje dwa tryby pracy z maksymalną wydajnością 45 ml na godzinę. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 300 ml, który może wytwarzać drobną parę nawet do 10 godzin. Jego cena jest atrakcyjna i jest chętnie wybierany przez naszych klientów - podkreśla Adam Wysocki, Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

Nawilżacz wyróżnia się bardzo cichą pracą, więc idealnie nadaje się do sypialni czy pokoju dziecka. Jest tu także timer, który automatycznie wyłączy urządzenie. Dodatkowo nawilżacz wyłącza się automatycznie w przypadku braku wody.

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza

Zwykły nawilżacz po prostu nawilża, ale można mieć więcej. Taki jest Perfect Air Smart Hepa 13. To oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, który zapewni czystszą i zdrowszą atmosferę w domu. Dzięki wydajnemu systemowi filtracji usuwa z powietrza do 99,9% bakterii, wirusów i alergenów. Posiada 8 prędkości oczyszczania powietrza i wydajność 488 metrów sześciennych na godzinę. Urządzenie nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 60 metrów kwadratowych. Jest ciche i łatwe do przenoszenia.

- Perfect Air wyposażony perfekcyjnie zadba o nasze zdrowie, a takich urządzeń coraz częściej poszukują nasi klienci – mówi Adam Wysocki z www.matrixmedia.pl. - Mamy tu siedmiostopniowy system filtracji, który zatrzymuje zanieczyszczenia i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Każda pojedyncza warstwa filtrująca wychwytuje określone rodzaje zanieczyszczeń. Oczyszczacz wyposażony jest także w czujnik zanieczyszczeń, dzięki któremu w czasie rzeczywistym można zobaczyć poziom pyłu zawieszonego w powietrzu (PM2,5) – dodaje.

Ten oczyszczacz powietrza ma oczywiście funkcję nawilżania. Wystarczy napełnić pojemnik nawilżacza wodą i włączyć urządzenie. Osiąga maksymalną wydajność 86 ml na godzinę, a jedno napełnienie wystarczy na 54 godziny nawilżania. Oczyszczacz i nawilżacz w jednym wyposażony w timer z możliwością ustawienia do 12 godzin, posiada też blokadę przed dziećmi.

W zimowym okresie, gdy powietrze w mieszkaniach jest suche warto pomyśleć przynajmniej o zwykłym nawilżaczu – to tańsza opcja. Inna – droższa – to oczyszczacz powietrza z opcją nawilżania. Smog i zanieczyszczenia szkodzą bardziej niż suche powietrze.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon