Nawoływał do nienawiści wobec uchodźców, a teraz poszukuje go policja. Rozpoznajecie?

Kryminalni poszukują mężczyzny, którego wizerunek widać na zdjęciu. Podczas zgromadzenia na Placu Kwiatowym w Katowicach nawoływał do nienawiści wobec uchodźców. Rozpoznajecie?

KMP Katowice
Poszukiwany mężczyzna

Zgromadzenie, o którym mowa, odbyło się 5 października 2021 roku na Placu Kwiatowym w Katowicach.

- Widoczny na zdjęciu mężczyzna podczas zgromadzenia zorganizowanego w obronie uchodźców i ich dzieci pochodzących z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu oraz cechujących się ciemniejszym kolorem skóry, publicznie nawoływał do nienawiści z powodu ich przynależności etnicznej i rasowej, w związku z czym podejrzewany jest o popełnienie przestępstwa - informuje biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego poszukują widocznego na zdjęciu mężczyzny w związku z prowadzonymi w tej sprawie czynnościami. Grozi mu kara grzywny lub do dwóch lat pozbawienia wolności.

Nawoływał do nienawiści, poszukuje go policja


- Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego pod numerami telefonu: (47) 85 125 50, (47) 85 120 00, (47) 85 123 04; lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość! - zapewnia biuro prasowe KMP Katowice.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon