Nicola Brzęczek czeka na debiut w kadrze. Pójdzie w ślady słynnego wujka?

Piłkarka GKS-u Katowice otrzymała powołanie do żeńskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej. Kariera Nicoli Brzęczek może być kolejną piękną historią wyjątkowo piłkarskiej rodziny.

Nicola Brzeczęk powołana do reprezentacji Polski (zdjęcie poglądowe)
Nicola Brzeczęk powołana do reprezentacji Polski

W 2021 roku skończyła dopiero 19 lat, a już puka do drzwi seniorskiej reprezentacji. Nicola Brzęczek, reprezentująca na co dzień barwy GKS-u Katowice została dowołana do zawodniczek obecnych na zgrupowaniu w Uniejowie. Wczoraj (czwartek 21, października) Polki bezbramkowo zremisowały z faworyzowanymi Norweżkami. Brzęczek nie znalazła się na murawie, ale szansę debiutu może otrzymać we wtorkowym starciu przeciwko Albanii.

Piłkarska familia

W tym sezonie w żółto-zielono-czarnych barwach zdobyła dwie bramki w siedmiu spotkaniach. Zawodniczka występowała już w młodzieżowych reprezentacjach, a teraz znalazła uznanie w oczach selekcjonerki Niny Patalon.

Gdyby Nicoli Brzęczek udało się zadebiutować w seniorskiej reprezentacji, byłby to wyjątkowy przypadek, aby zarówno w męskiej, jak i żeńskiej kadrze występowali członkowie jednej rodziny. Wujkami Nicoli są bowiem Jerzy Brzęczek oraz Jakub Błaszczykowski. Były kapitan i selekcjoner reprezentacji Polski jest bratem dziadka Nicoli.

Mecz w ramach eliminacji MŚ kobiet Polska – Albania odbędzie się we wtorek 26 października o godz. 19:45 w Tychach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon