NIE dla kolejnej podwyżki cen biletów. Śląski Ruch Klimatyczny organizuje protest pod ZTM

Zarząd Transportu Metropolitalnego planuje kolejne podwyżki dla korzystających z komunikacji miejskiej. Już we wrześniu w górę mają pójść ceny za bilety jednorazowe. Do wyrażenia sprzeciwu w tej sprawie zachęca jedna z lokalnych organizacji ekologicznych.

IMG 7775

Obecnie cena sieciowego, ważnego przez 90 minut biletu papierowego to 6 zł. Mieszkańcy korzystający z ulg płacą za taki przejazd 3 zł. Te same bilety w wersji elektronicznej kosztują 5,4 zł (normalny) i 2,7 zł (ulgowy).

Śląski Ruch Klimatyczny sprzeciwia się zmianom, które mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

W stworzonej petycji, organizacja apeluje do dyrekcji ZTM o wstrzymanie planowanej decyzji o wzroście cen biletów na przejazdy jednorazowe.

- W dobie rosnących kosztów życia i lawinowego przyrostu osób będących w kryzysie finansowym, podwyżka cen biletów komunikacji publicznej jest działaniem na szkodę społeczną. Nie zgadzamy się na kolejne obciążenia dla mieszkańców i mieszkanek Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. System komunikacji publicznej, którego ZTM jest organizatorem, jest wykorzystywany przez nas, by dojeżdżać do pracy, do lekarza na uczelnię oraz innych fundamentalnych potrzeb życiowych. Zwiększenie kwoty wydawanej na transport będzie ogromnym ciosem dla portfeli rzeszy mieszkańców i mieszkanek aglomeracji. - tłumaczą przedstawiciele organizacji.

Protest pod ZTM

Oprócz wspomnianej petycji, Śląski Ruch Klimatyczny organizuje także protest pod siedzibą ZTM. Dziś, 22 sierpnia, punktualnie o godz. 14:30 - chętni mieszkańcy mogą pojawić się w Katowicach przy ul. Barbary 21A.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

ZTM

Zmiany w kursowaniu autobusów na Giszowcu

ZTM tramwaj

Bezpłatna komunikacja miejska dla obywateli Ukrainy

Autobus Katowice

Nowy, dodatkowy przetarg na obsługę linii ZTM

ZTM

ZTM zawiesza około 20 linii autobusowych

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

Tramwaj na ul sw jana

Tramwaj na południe Katowic jednak pojedzie!