Nie porzucaj zwierząt w okresie wakacyjnym! To nie zabawki! Rusza kampania

Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom organizuje kampanię społeczną "Dla Ciebie urlop, dla mnie bezdomność", która ma na celu zapobieganie porzucaniu zwierząt w okresie wakacyjnym.

Powiedzmy wyraźne NIE porzucaniu zwierząt!

Każdy z nas czeka na upragniony urlop i wakacje. Niestety nie zwierzęta domowe, dla których w wielu przypadkach okres wakacyjny to początek bezdomności.

– Zwierzę nie jest rzeczą – nie jest odpowiednim prezentem pod choinkę, na urodziny czy inne okoliczności. Nie do pomyślenia jest, jak lekkomyślni i bez serca muszą być właściciele, którzy przez wyjazd na wakacje pozbywają się zwierzęcia, za które wzięli odpowiedzialność przygarniając je – wyjaśniają członkowie stowarzyszenia Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Dlatego postanowili rozpocząć akcję "Dla Ciebie urlop, dla mnie bezdomność", która ma dotrzeć do właścicieli zwierząt, którzy mają w planach porzucenie swojego pupila przez wyjazd na wakacje.

Powiedzmy wyraźne NIE porzucaniu zwierząt!

Na razie akcja odbywa się tylko za pośrednictwem internetu. Stowarzyszenie zapowiada jednak, że będzie miała większy rozmach. W Katowicach mają powstać murale związane z tematyką wakacyjnych porzuceń zwierząt.

„Niedopuszczalne jest porzucanie zwierząt tylko dla własnej wygody”

– Co roku rośnie liczba zwierząt porzucanych w okresie wakacyjnym, przyprowadzanych do schronisk, zostawianych w lesie lub na ruchliwych drogach...Rodzina wybiera się na wakacje i zapomina, że przyjmując do domu zwierzę wzięła za nie pełną odpowiedzialność. Odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo, zdrowie, uczucia.... Niedopuszczalne jest porzucanie zwierząt tylko dla własnej wygody, dlatego, że nie pasują do wakacyjnych planów! – komentuje stowarzyszenie.

„Zwierzę nie jest rzeczą”

Zwierzę nie jest rzeczą – nie jest odpowiednim prezentem pod choinkę, na urodziny czy inne okoliczności. Nie do pomyślenia jest, jak lekkomyślni i bez serca muszą być właściciele, którzy przez wyjazd na wakacje pozbywają się zwierzęcia, za które wzięli odpowiedzialność przygarniając je – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!

Youtuberzy katowice

Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...