Nie porzucaj zwierząt w okresie wakacyjnym! To nie zabawki! Rusza kampania

Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom organizuje kampanię społeczną "Dla Ciebie urlop, dla mnie bezdomność", która ma na celu zapobieganie porzucaniu zwierząt w okresie wakacyjnym.

Powiedzmy wyraźne NIE porzucaniu zwierząt!

Każdy z nas czeka na upragniony urlop i wakacje. Niestety nie zwierzęta domowe, dla których w wielu przypadkach okres wakacyjny to początek bezdomności.

– Zwierzę nie jest rzeczą – nie jest odpowiednim prezentem pod choinkę, na urodziny czy inne okoliczności. Nie do pomyślenia jest, jak lekkomyślni i bez serca muszą być właściciele, którzy przez wyjazd na wakacje pozbywają się zwierzęcia, za które wzięli odpowiedzialność przygarniając je – wyjaśniają członkowie stowarzyszenia Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Dlatego postanowili rozpocząć akcję "Dla Ciebie urlop, dla mnie bezdomność", która ma dotrzeć do właścicieli zwierząt, którzy mają w planach porzucenie swojego pupila przez wyjazd na wakacje.

Powiedzmy wyraźne NIE porzucaniu zwierząt!

Na razie akcja odbywa się tylko za pośrednictwem internetu. Stowarzyszenie zapowiada jednak, że będzie miała większy rozmach. W Katowicach mają powstać murale związane z tematyką wakacyjnych porzuceń zwierząt.

„Niedopuszczalne jest porzucanie zwierząt tylko dla własnej wygody”

– Co roku rośnie liczba zwierząt porzucanych w okresie wakacyjnym, przyprowadzanych do schronisk, zostawianych w lesie lub na ruchliwych drogach...Rodzina wybiera się na wakacje i zapomina, że przyjmując do domu zwierzę wzięła za nie pełną odpowiedzialność. Odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo, zdrowie, uczucia.... Niedopuszczalne jest porzucanie zwierząt tylko dla własnej wygody, dlatego, że nie pasują do wakacyjnych planów! – komentuje stowarzyszenie.

„Zwierzę nie jest rzeczą”

Zwierzę nie jest rzeczą – nie jest odpowiednim prezentem pod choinkę, na urodziny czy inne okoliczności. Nie do pomyślenia jest, jak lekkomyślni i bez serca muszą być właściciele, którzy przez wyjazd na wakacje pozbywają się zwierzęcia, za które wzięli odpowiedzialność przygarniając je – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!

Youtuberzy katowice

Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....