#Niebajka o porwaniu. Dzieci mogą się same obronić przed porawaniem!

Wakacje to najbardziej uwielbiany przez dzieci okres, w którym spędzają wolny czas na placu zabaw, boiskach czy nad wodą. Pamiętajmy, że chociaż bawią się dobrze, narażone są na liczne niebezpieczeństwa. Teraz jest dobry moment, żeby by przygotować dziecko na kontakt z osobą nieznajomą. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przygotowali film, ukazujący jak dziecko powinno się zachować w sytuacji, gdy dojdzie już do ataku.

„#Niebajka o porwaniu” – Jak dzieci mogą się bronić przed porwaniem?

Statystyki są porażające

Niestety Policja co roku poszukuje kilka tysięcy małoletnich osób. Największą grupę osób zaginionych wśród małoletnich stanowi młodzież w wieku 14 do 17 lat, która najczęściej ucieka z rodzinnych domów właśnie w okresie wakacyjnym. Zdarzają się również porwania dla okupu, porwania rodzicielskie, a czasem dzieci staja się nawet ofiarami przestępstwa handlu ludźmi…

„#Niebajka o porwaniu” – Jak dzieci mogą się bronić przed porwaniem?

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przygotowali spot, który ma przekonać rodziców, że nie należy dłużej zwlekać z rozmową o możliwości wystąpienia zagrożeń i trudnych sytuacji oraz, że nadal jeszcze nie jest za późno, by nauczyć dziecko, jak się bronić przed złymi ludźmi.

– Przedstawiamy Państwu spot filmowy, który pokazuje jak dziecko powinno zachowywać się, aby do porwania nie doszło i jak najlepiej zareagować, gdy już dojdzie do ataku na dziecko – czytamy na stronie Śląskiej Policji. Prezentowany spot opowiada historię porwanej dziewczynki, która wyswobodziła się z rąk oprawcy. Jednak jako dorosła kobieta, nadal wraca myślami do tamtych wydarzeń i rozważa, jak wtedy mogłaby się zachować. Jej rozmyślania to instrukcja, ja powinno się zachować dziecko, by się obronić – informuje katowicka policja.

„#Niebajka o porwaniu” VIDEO:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon