Niedziela handlowa już 29 sierpnia 2021. To szansa na zrobienie zakupów do szkoły

W 2021 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, jest tylko 7 niedziel handlowych w roku. Sprawdź, kiedy można swobodnie zrobić zakupy w niedzielę.

Silesia City Center, Katowice

Już od kilku lat handel w niedziele został ograniczony. Ustawa o tym ograniczeniu weszła w życie na początku 2018 r. W marcu trzy lata temu była pierwsza niedziela bez handlu.

Kiedy najbliższa niedziela handlowa?

W początkowych latach ograniczenie dotyczyło tylko dwóch niedziel w miesiącu. Od 2020 r. ustawowo pozwolono na swobodny handel tylko w siedem niedziel w całym roku. Ale ubiegły rok był specyficzny, bo zamiast 7 było 8 niedziel handlowych - to za sprawą dodatkowej, trzeciej w grudniu 2020 r. niedzieli handlowej, na którą rząd pozwolił po listopadowym lockdownie galerii handlowych.

Kiedy przypada jedna z nielicznych niedziel handlowych w 2021 r. Spieszymy donieść, że już jutro, w niedzielę 29 sierpnia 2021. Będą otwarte markety i hipermarkety, sklepy w galeriach i parkach handlowych, m.in. z elektroniką, odzieżowe, obuwnicze, dla dzieci.

Szansa na szkolne zakupy w niedzielę

To ukłon w stronę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Przecież 1 września, czyli początek nowego roku szkolnego, za pasem. Trzeba kupić wyprawkę dla przedszkolaka czy ucznia, a w niej nie tylko książki do nauki, ale też przybory szkolne, tornister lub plecak, ubrania i buty sportowe na WF czy komputer. Rodzice uczniów dostają na ten cel 300 zł od państwa.

Ile jeszcze niedziel handlowych przed nami w 2021 roku? Niestety, tu nie ma dobrych wieści. W 2021 r. będą jeszcze tylko dwie niedziele handlowe, w dodatku obie w grudniu. Przed nami więc ponad 3 bite miesiące ze znacznie ograniczonym handlem w niedziele (choć już coraz więcej sieci sklepów decyduje się na skorzystanie ze statusu placówki pocztowej i otwarcie sklepów też w niedziele teoretycznie niehandlowe - zrobiły to już w kilku przypadkach Biedronka i Intermarche, a szykują się do tego Kaufland i Lidl).

Niedziele handlowe w 2021 r.:

  • 12 grudnia 2021 r.
  • 19 grudnia 2021 r.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon