Niewybuch z II wojny światowej znaleziono na budowie w Katowicach

Dzisiaj, 2 sierpnia 2022 r., robotnicy na budowie węzła drogowego w Katowicach znaleźli niewybuch. Sprowadzono saperów z Gliwic.

We wtorek, 2 sierpnia 2022 r. w katowickiej dzielnicy Giszowiec aż roiło się od służb, policji i wojska. Przyczyną specjalnej akcji był niewybuch, znaleziony przez drogowców pracujących na terenie budowy węzła Giszowiec.

- Między godz. 12 a 13 na budowie węzła w Giszowcu znaleziono najprawdopodobniej pocisk przeciwpancerny z czasów II wojny światowej. My zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia. Została wezwana odpowiednia brygada wojska z Gliwic, która zabezpieczyła niewybuch. Wywiozła go w inne miejsce i tam unieszkodliwiła - mówi w zastępstwie oficer prasowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach sierżant sztabowy Łukasz Kloc.

Na miejsce przyjechali saperzy z jednostki wojskowej w Gliwicach, 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego, konkretnie 29. patrolu rozminowania, odpowiedzialnego za teren m.in. Katowic.

Obecnie sytuacja jest już opanowana.

Giszowiec

Może Cię zainteresować:

Węzeł Giszowiec, przyspieszenie. Już od czwartku 7 lipca węzeł Kolista będzie w pełni przejezdny

Autor: Katarzyna Pachelska

06/07/2022

Moto Show Katowice 2021

Może Cię zainteresować:

Moto Show Katowice 7 sierpnia 2022 na Muchowcu. Tuning, wyścigi, motocykle, auta zabytkowe. Słowem, raj dla miłośników motoryzacji

Autor: Katarzyna Pachelska

02/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon