Niezwykłe przedszkole w Świętochłowicach, poznaj Solantis!

Solantis zdjęcie główne

Wasze dziecko rośnie jak na drożdżach i nie macie pojęcia, kiedy zleciały pierwsze lata jego życia? Zaczynacie rozglądać się za przedszkolem i okazuje się, że w regionie jest ich całkiem sporo, jednak chcecie mieć pewność, że dziecko będzie się rozwijało pod okiem specjalistów, w przestrzeni opartej na porozumieniu bez przemocy i w duchu edukacji alternatywnej? Sprawdźcie, co proponuje przedszkole Solantis w Świętochłowicach.

Atrakcyjna lokalizacja

Przedszkole Solantis mieści się przy ulicy Szkolnej 33 w Świętochłowicach i jest elementem Solantis Park, czyli wielofunkcyjnej przestrzeni w której każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Oprócz przedszkola, Solantis Park tworzą:

  • Centrum kosmetyczne
  • Strefa Spa & Wellness
  • Gabinety lekarskie
  • Sala zabaw z kawiarnią

Lokalizacja przedszkola Solantis to strzał w 10-tkę! Placówka znajduje się w sąsiedztwie słynnej Skałki, a więc zieleń jest na wyciągniecie ręki. Wrażenie robi również sam budynek - nowoczesna i minimalistyczna bryła wpasowuje się w przestrzeń krajobrazu. 

Inspirująca przestrzeń

Warto zaznaczyć, że Solantis stawia na ekologię. Właśnie dlatego placówka została zbudowana z naturalnych materiałów i nie brakuje w niej ekologicznych, a zarazem bezpiecznych dla dzieci rozwiązań.

Ogromne okna, pastelowe wnętrza utrzymane w duchu Montessori, florystyczne akcenty i drewniane meble, tworzą wyjątkową przestrzeń w której najmłodsi pod okiem doświadczonych pedagogów mogą rozwijać swoje zainteresowania. Na uwagę zasługują również zielony dach i własny ogród - każda grupa przedszkolna może wyjść do ogrodu bezpośrednio ze swojej sali. Nauczyciele mają w planach przygotowanie wraz z dziećmi ogrodowej kuchni błotnej, ścieżki sensorycznej i warzywno-owocowych grządek. Bezpieczna przestrzeń jest dla pedagogów niezwykle ważnym elementem w ich pracy - zainspirowani skandynawskim systemem edukacji chcą umożliwić dzieciom samodzielne odkrywanie świata wśród natury.

Nowy wymiar edukacji

Przedszkole Solantis z pewnością utożsamia się z tym hasłem. Dlaczego? Wśród naszej kadry znajdują się wychowawcy, pedagodzy specjalni, instruktorzy zajęć artystycznych, mediatorka i superwizor edukacji. Przedszkole Solantis dba o to, aby nad rozwojem czuwali najlepsi specjaliści w regionie. Jedno jest pewne, dla Solantis najważniejsi są podopieczni. Główną ideą jest "podążanie za dzieckiem". W tym celu nauczyciele posługują się elementami pedagogiki Montessori, waldorfskiej i planu daltońskiego.Program edukacyjny w Solantis oparty jest o holistyczny i wieloaspektowy rozwój dziecka - nauczyciele wykorzystują w tym celu program zabaw fundamentalnych czy Metodę Dobrego Startu. Wszystkie chętne dzieci mogą brać udział w: wyciszających zajęciach relaksacyjnych, jodze, zajęciach muzyczno-rytmicznych, sensoplastyce czy pracowni malarskiej.

Nadrzędnym celem proponowanych zajęć: muzycznych, plastycznych czy teatralnych, jest kształtowanie wszystkich kompetencji kluczowych zawartych w podstawie programowej. Ponadto, każda grupa przedszkolna ma zapewnione zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez wykwalifikowaną lektorkę.

Dla nauczycieli Solantis najważniejszy jest zrównoważony rozwój dzieci i ich poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego starają się utrzymywać ciągły kontakt z rodzicami poprzez aplikację mobilną.

Po godzinach…

Przedszkole Solantis będzie czynne dla swoich podopiecznych od 7:00 do 18:00. Okazjonalnie, po godzinach, placówka zamieni się w miejsce spotkań dla całych rodzin. Solantis ma w planach organizację zajęć popołudniowych (m.in.: językowych, artystycznych, terapeutycznych), a także warsztatów dla lokalnej społeczności z zakresu sztuki, pedagogiki i psychologii.

Rekrutacja trwa!

Tak, to prawda. Ponadto, dla pierwszych 30 kandydatów, Solantis przygotowało atrakcyjną ofertę cenową na czesne. Jeżeli pragniecie zapisać wasze dziecko do jednego z pięciu oddziałów Solantis, to więcej informacji na ten temat znajdziecie na www.solantis.pl

Jeżeli pragniecie bliżej poznać przedszkole, będziecie mieli ku temu doskonałą okazję. Placówka ma w planach w najbliższym czasie zorganizować warsztaty dla dzieci i rodzin. Właśnie dlatego uważnie śledźcie ich FanPage – Solantis Przedszkole - https://www.facebook.com/solantisprzedszkole/.

Przedszkole Solantis – nowy wymiar edukacji!
Przedszkole Solantis
ul. Szkolna 33
41-600 Świętochłowice
Tel. 509 338 033
e-mail: przedszkole@solantis.pl
www | Facebook | Instagram

Solantis zdjęcie główne

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hotel13 1140x640

Zorganizuj przyjęcie w restauracji Winestone w Katowicach

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Zdjęcie Główne

Zrób zdjęcie Dwóch Wież i zgłoś się do konkursu!

IMG 6018

Koleje Śląskie nagrodzone - V Gala Kultury Bezpieczeństwa

Rozdanie Gwiazd Górnośląskich, Filharmonia Śląska 11 listopada 2021

„Gwiazdy Górnośląskie” wręczone po raz pierwszy od 76 lat!

7a6a7b9e94d49d54276c8fc3aeaec8a1

Czy poker online jest bezpieczny?

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach