Noc Księgarń 2021 w Katowicach. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, jakie spotkania się odbędą. W tym dniu specjalne rabaty na książki

Święto księgarń i czytelników książek, czyli Noc Księgarń, odbędzie się już po raz trzeci. W piątek 22 października te miejsca będą czynne dłużej, bo niektóre aż do północy. Odbędą się ciekawe spotkania, rozmowy, warsztaty. No i będzie można skorzystać ze specjalnych rabatów. Sprawdźcie program Nocy Księgarń w Katowicach.

FB Black Woolf
Noc Księgarń odbędzie się też w Black Woolf

Noc Księgarń 2021 będzie trzecią edycją ogólnopolskiego festiwalu księgarń i czytelników. Choć w nazwie ma "Noc", to atrakcje odbędą się już od popołudnia.

Ponad 100 księgarń kameralnych z całej Polski przygotowało bogaty program spotkań autorskich, debat, dyskusji, warsztatów i koncertów – każdy miłośnik książek, niezależnie od wieku i upodobań czytelniczych, znajdzie w nim coś dla siebie. Księgarze zapowiadają także mnóstwo kiermaszy książkowych. Tej nocy ciekawe tytuły będzie można kupić w dobrych cenach.

Jak co roku plakat festiwalu – zaprojektowany po raz kolejny przez Igora Kubika – nawiązuje do twórczości pisarza, którego rok świętujemy. 2021 należy do Stanisława Lema, dlatego plakat nawiązuje do postaci autora m.in. „Solaris”.

Wiele wydarzeń Nocy Księgarń odbędzie się online. Dokładny wykaz znajdziecie na nocksiegarn.pl/program

Program stacjonarnej Nocy Księgarń 2021 w Katowicach:

Black Woolf, ul. 3 Maja 25, Katowice

W Noc Księgarń księgarnia czynna w godz. 8:00-22:00

22 października 2021, godz. 19:00
Noc Księgarń z Sylwią Chutnik i Anną Cieplak
Rozmowa wokół ważnych kobiecych głosów w literaturze i obrazie kobiety skonstruowanym przez współczesną kulturę i media.

Promocja na Noc Księgarń: Rabat na książki o kobiecości i feminizmie -10%

Księgarnia Miejscownik. Tygiel kulturalny, ul. Warszawska 28, Katowice

W Noc Księgarń księgarnia czynna w godz. 9:00-23:00

22 października 2021, godz. 17:30-23:00
Noc Księgarń w Miejscowniku

Noc Księgarń ze Spacerownikiem po Katowicach. Spotkanie z autorami książki - Piotrem Fuglewiczem i Barbarą Zygmańską. Rozmowę prowadzi Adam Szaja (smakksiazki.pl).
Noc Księgarń z Izabelą Michtą. Warsztaty dla dzieci, konkursy i zabawy prowadzone przez Izabelę Michtę i księgarki
Noc Księgarń Poszukiwaczy Książek. Poszukiwanie ukrytych książek w księgarni. Przy wejściu losować się będzie karteczkę z namiarami na tytuł. Osoby, które rozszyfrują miejsce danej pozycji i przyniosą ją księgarzowi, otrzymują ją w prezencie.

Promocja na Noc Księgarń: W czasie Nocy Księgarń po godzinie 18:00 - rabat na książki wydawnictwa Sonia Draga - 30%, rabat na książki wydawnictwa Non stop Comics - 30% , rabat na książki wydawnictwa Debit - 30%

Komiksiarnia, Kościuszki 14, Katowice

W Noc Księgarń księgarnia czynna w godz. 9:00-24:00

Komiksowa Noc Księgarń w Katowicach – po zmroku ceny maleją! Z okazji Nocy Księgarń zapraszamy na kiermasz komiksów dla dzieci z 20% rabatu dla wszystkich klientów Komiksiarni.

Księgarnia św. Jacka, ul. Wita Stwosza 11, Katowice

W Noc Księgarń księgarnia czynna od godz. 17:30

22 października 2021, godz. 17:30
Spotkanie z ks. Teodorem Suchoniem autorem książki "100 uśmiechów św. Teresy od dzieciątka Jezus".
Goście: ks. Teodor Suchoń, Joanna Pakuza – prowadząca spotkanie

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon