Nowa firma w Katowicach. Grupa Aebi Schmidt otwiera u nas Centrum Usług Korporacyjnych

Grupa Aebi Schmidt, wiodący dostawca systemów produktowych i usług w zakresie oczyszczania oraz utrzymania powierzchni komunikacyjnych i zielonych, 1 września 2021 roku otworzy w Katowicach Centrum Usług Korporacyjnych. Będzie się znajdowało w biurowcu Face2Face.

Kompleks biurowy Face 2 Face, Katowice

W Polsce Grupa Aebi Schmidt zatrudnia już około 300 osób w produkcji i sprzedaży w zakładzie w Kielcach, a od 1 września 2021 w Katowicach powstaje nowe Centrum Usług Korporacyjnych, które początkowo będzie wspierać grupę w obszarach IT, finansów, inżynierii oprogramowania i zarządzania danymi podstawowymi. Z czasem planowane jest rozszerzenie Centrum o kolejne usługi i stanowiska.

Centrum Obsługi Korporacyjnej Aebi Schmidt w Katowicach

Zmiany w środowisku pracy - cyfryzacja, konsolidacja rynku i rosnące wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju - zostały przyspieszone i zaakcentowane przez pandemię. Obecnie możliwości techniczne pozwalają na pracę w sieci w różnych lokalizacjach, dzięki czemu rośnie globalna pula talentów. Równocześnie jednak nasila się „walka o talenty" - dobrzy pracownicy są rekrutowani na całym świecie. W związku z tym Zarząd Grupy Aebi Schmidt podjął decyzję o utworzeniu Centrum Usług Korporacyjnych w Katowicach, które zapewni wystarczające zasoby do dalszej standaryzacji i automatyzacji procesów grupy. Dzięki temu grupa jest przygotowana na wyzwania przyszłości.

Barend Fruithof, CEO Grupy, tak mówi o wyborze lokalizacji w Katowicach: W ostatnich latach mieliśmy w Polsce bardzo dobre doświadczenia pod względem infrastruktury i kadry pracowniczej. Był to czynnik decydujący o wyborze Polski na lokalizację Centrum Usług Korporacyjnych.

- Centrum Obsługi Korporacyjnej Aebi Schmidt w Katowicach jest wyjątkowe ze względu na swoją wszechstronność i ukierunkowanie. Katowice dają dostęp do doskonałych specjalistów ze znajomością języka niemieckiego i angielskiego którzy stanowią fundament naszego Centrum - mówi Wojciech Puch, Head of Corporate Service Center.

Pracownicy poszukiwani

Poszukiwani są specjaliści, którzy osadzeni w międzynarodowych zespołach, pracując ramię w ramię ze swoimi międzynarodowymi kolegami przyczyniać się będą do sukcesu firmy. Pracownicy będą mogli również szybko przejąć odpowiedzialność w skali całej grupy. Centrum Usług Korporacyjnych mieści się w nowo otwartym biurze serwisowanym CitySpace, zlokalizowanym w Katowicach w nowoczesnym budynku biznesowym Face2Face.

- Katowice, podobnie jak większość dużych miast w Polsce, zabiegają o nowe przedsięwzięcia biznesowe. Dlatego wybór Katowic, jako lokalizacji na nowe centrum usług korporacyjnych Grupy Aebi Schmidt, jest dla nas tym bardziej pozytywną informacją i z pewnością motywuje do dalszych działań. Decyzja inwestora bazowała zarówno na pozytywnych rekomendacjach o Katowicach, jak i na twardych danych, na które składają się wielkość zasobów ludzkich, jakość współpracy z lokalnymi uniwersytetami czy dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej. Potencjał inwestycyjny Katowic w tych obszarach należy zdecydowanie do jednych z największych, co pozwala nam na budowanie atrakcyjnej oferty dla kolejnych inwestorów - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon