Nowa firma w Katowicach. SD Worx otworzył pierwsze biuro w Polsce w niższej wieży .KTW

SD Worx, wiodący europejski dostawca usług kadrowo-płacowych, niedawno otworzył swoje pierwsze biuro w Polsce. Na siedzibę wybrał zlokalizowany w centrum Katowic biurowiec .KTW I. Firma podpisała również list intencyjny w sprawie wynajmu powierzchni w sąsiadującym, wyższym .KTW II, którego budowa zakończy się na początku 2022 roku.

SD Worx to belgijska firma z ponad 75-letnim doświadczeniem w obszarze płac i zarządzania zasobami ludzkimi. Jest obecna w 17 krajach i swoje rozwiązania dostarcza do 150 krajów na całym świecie, gdzie obsługuje 76 tys. klientów. Zatrudnia 5,3 tys. specjalistów ds. HR, a każdego dnia swoimi działaniami wspiera ponad 5 milionów pracowników.

SD Worx docelowo będzie w wyższej wieży kompleksu .KTW

Uruchomione w .KTW centrum operacyjne i usługowe SD Worx jest elementem międzynarodowej strategii rozwoju firmy opartej na ekspansji geograficznej na Europę Środkową. Otwarcie biura w Katowicach sprawiło, że firma ma obecnie swoje siedziby w siedemnastu krajach.

Cieszymy się i jednocześnie jesteśmy podekscytowani tym, że możemy rozwijać swój biznes w Katowicach. Jest to miasto pełne możliwości, świetnych specjalistów i infrastruktury na wysokim poziomie. Wybór kompleksu .KTW na siedzibę SD Worx był wyborem oczywistym, biorąc pod uwagę fakt, że jest on jednym z najlepszych obiektów biurowych na katowickim rynku komercyjnym. Nowoczesny design i partnerskie podejście zespołu TDJ Estate ułatwiło nam podjęcie tej decyzji. To nasze pierwsze biuro w Europie Wschodniej, które wierzymy, iż umożliwi nam dynamiczny rozwój i pozyskanie nowych klientów – mówi Lalit Gupta, dyrektor zarządzający – Europa Wschodnia, SD Worx.

Dostawca usług kadrowo-płacowych zdecydował się na ofertę przestrzeni elastycznych w .KTW I. Ta jest dostępna w biurowcu od ubiegłego roku i funkcjonuje w formie inkubatora. Nowy najemca ma do dyspozycji kilkadziesiąt stanowisk pracy na piętrach +8 oraz +5. Firma jest otwarta na dalszą współpracę, aktywnie rekrutuje nowych specjalistów i już teraz prowadzi rozmowy dotyczące najmu powierzchni w .KTW II – podpisano w tej sprawie list intencyjny. Wkrótce, wraz z architektami wnętrz najemcy, rozpoczną się prace nad koncepcją aranżacji przestrzeni.

Unikalność Katowic jako destynacji inwestycyjnej

Proponowany przez nas model inkubatora ponownie okazał się atrakcyjnym rozwiązaniem dla inwestorów. Odpowiadamy w ten sposób na potrzeby wielu firm poszukujących możliwości elastycznego rozwoju w pełni wyposażonych biurach. Cieszymy się, że SD Worx, rodzinna firma kierująca się podobnymi wartościami do naszych, zdecydował się realizować swoje cele biznesowe właśnie w .KTW I i już teraz deklaruje chęć poszerzenia swojej działalności na .KTW II – mówi Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate. – Nasz kompleks biurowy gwarantuje komfortowe i bezpieczne warunki do pracy potwierdzone certyfikatem WELL Health&Safety, a lokalizacja tuż obok Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego zapewnia wygodny dostęp do rozbudowanej sieci komunikacyjnej i wielu usług. SD Worx to kolejna międzynarodowa firma, która dostrzegła potencjał inwestycyjny Katowic – dodaje Kamil Krępa.

SD Worx to czwarty najemca przestrzeni elastycznej w .KTW I. Wcześniej z tej opcji skorzystały takie firmy jak Hays Poland, Grupa Ammega i LKQ Europe.

Łącznie kompleks .KTW dostarczy na rynek ponad 62 tys. mkw. powierzchni biurowej. Finał budowy .KTW II planowany jest na początek 2022 roku.

Dzięki inwestorom takim jak SD Worx pojawiają się nowe możliwości dla rozwoju umiejętności katowiczan w międzynarodowym środowisku biznesowym. Ponadto decyzja o utworzeniu centrum biznesowego w naszym mieście jest potwierdzeniem unikalności Katowic jako destynacji inwestycyjnej. Wykształceni pracownicy, dostępność komunikacyjna czy nowoczesna powierzchnia biurowa to tylko niektóre z naszych mocnych stron, które budują przewagę Katowic nad innymi lokalizacjami – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon