Nowa niemiecka sieć chce podbić Polskę z Katowic. Pierwszy sklep otwiera już 8 maja

Nowa sieć handlowa wkracza na polski rynek. Niemiecki Woolworth chce podbić Polskę swoim konceptem dyskontu. Firma ma polską siedzibę w Katowicach, a pierwszy sklep w Polsce otworzy tuż po Majówce, w poniedziałek 8 maja. Ale nie na Śląsku.

W Polsce funkcjonują już z powodzeniem takie dyskonty jak Action, Tedi, Dealz, oferujące rozmaite towary po obniżonych cenach. Teraz o część tego rynku chce zawalczyć niemiecka sieć Woolworth. To prawdziwy potentat za naszą zachodnią granicą. Ma ponad 580 sklepów i plany podwojenia ich liczby. Od maja 2023 roku Woolworth będzie obecny również w Polsce.

Sieć Woolworth, czyli Dom Zniżek, wkracza do Polski

To sklepy z serii "szwarc, mydło i powidło", oferujące różnorodny asortyment towarów codziennego użytku - od artykułów dekoracyjnych i artykułów gospodarstwa domowego, przez elektronikę, kosmetyki i artykuły upominkowe, po odzież dla całej rodziny.

- Postrzegamy naszą sieć dyskontów jako “Dom zniżek” („Home of Discount”) - wyjaśniają przedstawiciele polskiego oddziału sieci. - Woolworth przyczynił się do powstania współczesnej koncepcji handlu detalicznego jako lokalny dostawca szerokiej gamy produktów po niskich cenach, wdrażanej od momentu założenia firmy w 1879 roku w USA. Od tego czasu odnieśliśmy wyjątkowy sukces, zwłaszcza w Niemczech. Nawet w czasach światowych wzrostów cen jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjny stosunek ceny do jakości na niemal tym samym poziomie - twierdzą.

Pierwszy sklep pod szyldem Woolworth w Polsce zostanie otwarty 8 maja w Krakowie, w Parku Handlowym Atut. Znana jest już lokalizacja dwóch kolejnych - w Poznaniu (Galeria Pestka, otwarcie 12 maja 2023 r.) i w Warszawie (Centrum Handlowe Port Wola, otwarcie 26 maja 2023 r.).

Polska centrala Woolworth znajduje się w Katowicach

Co ciekawe, niemiecka sieć jako siedzibę polskiej centrali wybrała Katowice. Zapytaliśmy, dlaczego chcą podbijać Polskę właśnie z naszego miasta.

- Sieć Woolworth w najbliższych miesiącach i latach planuje sukcesywnie otwierać swoje dyskonty na terenie całej Polski, w różnych województwach. Wybór Katowic, największego miasta w regionie, na siedzibę główną firmy wynika z dogodnego położenia geograficznego w kontekście ekspansji sieci w naszym kraju oraz na obszarze Europy Środkowej - wyjaśniają przedstawiciele Woolworth Polska. - Produkty będą dostarczane do Polski z centralnego magazynu w Niemczech (Nadrenia Północna-Westfalia), dlatego siedziba firmy w stolicy województwa śląskiego będzie pełniła rolę typowo biznesowo-administracyjną - dodają.

Tym samym Woolworth dołączyło do innych sieci handlowych, które mają polską siedzibę w Katowicach. Wśród nich są: ALDI (kapitał niemiecki), Action (kapitał holenderski), Tedi (kapitał niemiecki).

Pierwsze sklepy w woj. śląskim powstaną w Katowicach, Częstochowie i Tychach

Kiedy możemy się spodziewać sklepu Woolworth w Katowicach? - Jesteśmy na etapie podpisywania umowy najmu obiektu w wybranej lokalizacji na terenie Katowic - zdradzają przedstawiciele niemieckiej sieci. - Prowadzimy także negocjacje dotyczące miejsc dla kolejnych punktów handlowych, jakie planujemy otworzyć w Częstochowie i Tychach. Ostateczna data uruchomienia pierwszego sklepu na Śląsku nie jest jeszcze znana. Najprawdopodobniej nastąpi to na przełomie lata i jesieni 2023 roku - dodają.

Wydawałoby się, że na polskim rynku jest już wystarczająco dużo dyskontów i nowej marce trudno się będzie wyróżnić. - Tym, co wyróżnia Woolworth, to szeroka oferta produktowa. Obejmuje ona: wyroby tekstylne dla całej rodziny, artykuły gospodarstwa domowego, elektronikę, materiały i artykuły dekoracyjne, drogeryjne, a także zabawki oraz artykuły piśmiennicze i biurowe - twierdzą przedstawiciele sieci.

Nowy lidl zarzecze katowice 8

Może Cię zainteresować:

Nowy market sieci Lidl w Katowicach już prawie gotowy. Kiedy otwarcie sklepu?

Autor: Katarzyna Pachelska

22/04/2023

Lodowato katowice 10

Może Cię zainteresować:

Sezon na lody rzemieślnicze 2023 rozpoczęty. Gdzie iść na lody w centrum Katowic? Ile kosztuje porcja

Autor: Katarzyna Pachelska

23/04/2023

Slaskie Lumpiary

Może Cię zainteresować:

Śląskie Lumpiary otwierają sklep w Katowicach. "Nie zna życia ten, kto nie mierzył spodni zimą na kartonie"

Autor: Martyna Urban

23/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon