Nowe budynki TBS w Katowicach oddane do użytku. Znajdują się przy tych ulicach

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddały do użytku kilka nowych budynków. Sprawdź, gdzie się znajdują.

Szeroka 17 i 19 oraz Krasińskiego 12 – to nowe lokalizacje budynków oddanych do użytku przez KTBS. 29 czerwca 2021 miało miejsce symboliczne zakończenie inwestycji – wszystkie mieszkania mają już swoich lokatorów. Dodatkowo przy ulicy Szerokiej została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona zmarłemu w 2016 roku prof. Janowi Pallado – projektantowi budynków KTBS.

Blok przy Szerokiej w Zawodziu

Budynek przy ul. Szerokiej w dzielnicy Zawodzie to nowoczesny i funkcjonalny, kompaktowy blok mieszczący 43 mieszkania. Każde z nich jest wyposażone w komórkę lokatorską, a nowi mieszkańcy mogą także skorzystać z oferty podziemnego garażu z miejscem do przechowywania rowerów. Mieszkania w budynku są przeznaczone na wynajem. Lokatorzy mogli ubiegać się o dopłaty do czynszu oferowane w ramach rządowego programu Mieszkanie na Start w wysokości 6 zł/m.kw. przez 15 lat.

Nowy budynek TBS przy Krasińskiego

Przy Krasińskiego 12 na pograniczu centrum miasta i Osiedla Paderewskiego także mieszkają już lokatorzy. Nowoczesne mieszkania w tym bloku oferowane były w opcji z dojściem do własności, dlatego każdy wprowadzający się musiał zakładać wykup lokalu najwcześniej po 5, a najpóźniej po 25 latach od zamieszkania. Blok przy Krasińskiego oferuje 41 mieszkań oraz wiele komfortowych i funkcjonalnych rozwiązań. Wśród udogodnień są m.in. komórki lokatorskie, wózkownia i rowerownia, możliwość wynajęcia garażu lub miejsca postojowego w atrakcyjnej cenie, ogrzewanie podłogowe, czy specjalne filtry antysmogowe w oknach. Na dachu budynku znajdują się panele fotowoltaiczne, które dostarczą zielonej energii do części wspólnych budynku. Warto nadmienić, że wśród wprowadzających znalazło się wiele osób spoza Katowic.

- Katowice przyciągają nowych mieszkańców wysoką jakością życia i atrakcyjnymi miejscami pracy. Uzupełnieniem tego musi być dobra oferta mieszkaniowa. W mieście systematycznie przybywa mieszkań, a swoje M coraz łatwiej mogą znaleźć całe rodziny czy osoby samotne. Kolejne inwestycje Katowickiego TBS są tego potwierdzeniem i stanowią atrakcyjną ofertę wynajmu mieszkania dla osób, które nie mogą kupić mieszkania na wolnym rynku. Chcemy, by te wszystkie działania stały się impulsem dla osób, które uczą się i pracują w Katowicach, aby tu także zamieszkały i założyły rodziny – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Odsłonięcie tablicy poświęconej prof. Janowi Pallado

W Katowicach – Zawodziu, przy ul. Szerokiej została odsłonięta tablica poświęcona zmarłemu w 2016 roku prof. Janowi Pallado. Był kierownikiem Katedry Projektowania Architektonicznego w Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, silnie związany z Katowicami i zaprojektował wiele budynków, które wybudowało Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Sztandarowym, bardzo charakterystycznym projektem profesora jest osiedle Różane nawiązujące kolorystyką oraz motywami na elewacjach budynków do znanych róż z historycznego Nikiszowca. Wśród bloków i osiedli zaprojektowanych przez profesora są też min. Osiedle po Kasztanami w Giszowcu, Osiedle przy ul. Saint Etienne w tym stojący nieopodal tzw. Okrąglak. Projekty profesora zawsze cechowały się niepowtarzalnym charakterem i nieprzeciętną formą. Tablica poświęcona profesorowi została umieszczona na fasadzie budynku, będącego ostatnim wybudowanym według koncepcji prof. Pallado przy ul. Szerokiej 17, 19. W uroczystości wziął udział wiceprezydent miasta Bogumił Sobula, lokalni radni, przedstawiciele Urzędu Miasta, KTBS oraz mieszkańcy budynku.

Będą nowe bloki TBS na osiedlu Witosa

W tej chwili KTBS pracuje nad nową ofertą, na osiedlu Witosa dla osób poszukujących mieszkań o większym metrażu. W planowanym budynku przy Kossutha 7 znajdą miejsce w większości lokale wielopokojowe dedykowane rodzinom, także tym wielodzietnym. W budynku będzie się także znajdował trójoddziałowy żłobek. Do końca 2023 roku lokatorzy powinni wprowadzić się do mieszkań, jednak trzeba mieć na uwadze, że obecna sytuacja a rynku może zmienić te plany.


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon