Nowa lokalizacja Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego. Będą tu aule, taras z pergolą, pokój wyciszeń czy sale z zabudowanymi antresolami

To już ostatnie miesiące Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w słynnym budynku przy pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach. Uczelnia planuje przeniesienie wydziału do remontowanych właśnie byłych laboratoriów przy ul. Uniwersyteckiej 4,. Sprawdź, jakie będą tam udogodnienia.

W nowym roku akademickim 2021/2022 studenci polonistyki i innych kierunków humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego, którzy do tej pory uczyli się w wielkim gmachu przy pl. Sejmu Śląskiego 1 w Katowicach, będą mieć trochę bliżej z katowickiego dworca PKP czy z Rynku na uczelnię.

- Planujemy, że przyszły rok akademicki 1 października studenci Wydziału Humanistycznego rozpoczną już w nowym budynku, a właściwie kompleksie, przy ul. Uniwersyteckiej 4 - mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego.

W budynkach przy Uniwersyteckiej znajdowały się kiedyś laboratoria Instytutu Fizyki. Obecnie trwa jeszcze remont, odbiory techniczne i wyposażanie kompleksu.

W nowej lokalizacji Wydziału Humanistycznego UŚ będzie wiele udogodnień

Będzie on miał prawie 14,5 tys. m2 powierzchni, i kubaturę wynoszącą ponad 66 tys. m3. Co ciekawe, sale dydaktyczne mają mieć zabudowane antresole. Na dachu łącznika stanowiącego wejście główne do budynku będzie taras z pergolą tarasową. Studenci będą mieć do dyspozycji pokój wyciszeń.

Będzie tu też kuchnia wraz z salą konsumpcyjną, księgarnia, przestrzeń wystawiennicza, przestrzeń wypoczynkowa dla studentów oraz gabinet logopedyczny oraz terapeutyczny.

W obiekcie przewidziano m.in.:

  • aulę wykładowo-teatralną (widownia z 278 miejscami)
  • aulę wykładowo-kinową (widownia z 107 miejscami)
  • aulę wykładową (widownia z 107 miejscami)
  • salę kinową (widownia z 32 miejscami)
  • dwie sale wykładowe (na 130 osób każda)
  • liczne sale konwersatoryjne oraz konserwatoryjno-ćwiczeniowe (o zróżnicowanych pojemnościach)
  • liczne sale komputerowe oraz multimedialne (o zróżnicowanych pojemnościach)

Gmach Wydziału Humanistycznego przy pl. Sejmu Śląskiego powstał w latach 30. XX w. jako Gmach Urzędów Niezespolonych. Od 1990 r. był siedzibą Wydziału Humanistycznego UŚ. Dziś jest już przestarzały. Studenci i wykładowcy narzekali m.in. na brak auli i ciasne pomieszczenia.


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon