Nowe połączenie Kolei Śląskich: Katowice–Kraków

123koleje

Wygoda, nowoczesność, bezpieczeństwo i niskie ceny – to główne cechy śląskiego przewoźnika, który postanowił połączyć dwa serca sąsiadujących województw. Tak bardzo oblegana trasa Katowice-Kraków zyska nowe połączenie. Od kiedy będziemy mogli z niej skorzystać?

Z Silesii na Wawel

Regularne kursy na trasie Katowice – Kraków – Katowice to nowość w ofercie Kolei Śląskich. W ciągu kilku ostatnich lat wielu innych operatorów starało się omijać to połączenie. Czemu? Czas przejazdu na remontowanej od blisko dekady linii Katowice - Kraków o długości 77 km wynosił ok 2 godziny. 13 grudnia jednak wszystko się zmieni. Razem z nowym rozkładem jazdy, przejazd na powyższej trasie skróci się do ok 70 minut. Połączenie będzie obsługiwane w większości przez Polregio, a Koleje Śląskie - po 4 razy w każdą stronę w ciągu doby.

Wygodna podróż

Koleje Śląskie na najnowszą trasę skierują pociągi 36WEa produkowane przez przedsiębiorstwo Newag z Nowego Sącza. Jak czytamy na stronie internetowej Kolei Śląskich 36WEa „Impuls” to elektryczny zespół trakcyjny przeznaczony do realizacji przewozów pasażerskich w ruchu aglomeracyjnym oraz międzyregionalnym. Pojazdy zostały dostarczone w 2014 roku dla województwa śląskiego w ramach zamówienia Południowej Grupy Zakupowej. Koleje Śląskie dysponują 3 jednostkami tego typu. Pociągi charakteryzują się klimatyzowanym, jednoprzestrzennym i bezprzedziałowym wnętrzem, co gwarantuje bardzo wysoki komfort podróżowania. Dodatkowo udogodnienia to: gniazdka znajdujące się przy fotelach, szerokie panoramiczne okna oraz spora przestrzeń między siedzeniami, która zapewnia większą intymność.

Katowice - Kraków: cena biletu

Za przejazd między sercem województwa śląskiego, a „stolicą” Małopolski przyjdzie nam zapłacić 13 zł wybierając Koleje Śląskie. Podobną cenę oferuje nam przewoźnik Polregio – 12 zł za bilet normalny. Czas jazdy również zostanie mocno skrócony – od 13 grudnia będzie to tylko 67 minut. Opierając się na obliczeniach Kolei Śląskich, 4-osobowa rodzina podróżując samochodem za przejazd tego odcinka zapłaci 49 zł (paliwo 25 zł, bramki 24 zł), zaś za bilety KŚ 42,38zł (uwzględniając zniżkę dla dzieci). Przejazd autobusem również jest mniej korzystny niż podróż Kolejami Śląskimi – kosztuje 17 zł.

fot. Patryk Farana

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: