Nowe stacje rowerów miejskich w Katowicach. Sprawdź, gdzie

W niedzielę 15 sierpnia 2021 r. na rowerowej mapie Katowic przybędą dwie nowe stacje. Sprawdź, gdzie.

Rowery miejskie funkcjonują na terenie Katowic od 2015 roku. Przez sześć lat powstało 107 stacji, w których można wypożyczyć jeden z 860 jednośladów. W systemie zarejestrowanych jest już blisko 79 tysięcy użytkowników, co jest najlepszym wynikiem w województwie śląskim.

Na funkcjonowanie stacji z budżetu miasta została przeznaczona w tym roku kwota 4,5 miliona złotych. W ramach tej kwoty operator systemu odpowiedzialny jest za uruchomienie oraz utrzymanie dotychczasowych stacji, rozbudowę i montaż kolejnych, serwis systemu przez cały okres jego działania, a ponadto za zapewnienie środków bezpieczeństwa użytkowników w związku z utrzymującą się pandemią.

Alternatywa dla transportu publicznego

Same rowery miejskie są w Katowicach środkami transportu indywidualnego, a w ostatnich latach stały się dla tysięcy osób alternatywą dla transportu publicznego, co w czasie epidemii ma duże znaczenie, w szczególności dla osób codziennie dojeżdżających do pracy. System funkcjonuje przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności związanych z utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym. Zobowiązaliśmy operatora systemu, firmę Nextbike, do codziennego odkażania rowerów. Zachęcamy przy tym do korzystania z aplikacji mobilnej w celu wypożyczenia roweru – mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Sieć wypożyczalni w Katowicach stale się powiększa

Od kwietnia 2021 roku do dyspozycji mieszkańców oddano już ponad 90 stacji rowerowych. Nowe wypożyczalnie stanęły m. in. przy centrach przesiadkowych Brynów i Zawodzie, przy skwerze Walentego Fojkisa w Wełnowcu i przy ul. Gallusa w pobliżu skweru Anny Walentynowicz.

15 sierpnia 2021 roku do tego grona dołączą punkty:

  • przy ul. Dworcowej
  • w Nowym Nikiszowcu.

Sezon na rowery

W tym sezonie najaktywniejszy użytkownik wypożyczył rower aż 360 razy (rekordzista z roku ubiegłego dobił do wyniku 474 wypożyczeń. W ciągu ostatnich czterech miesięcy z rowerów miejskich skorzystano prawie 100 tysięcy razy.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mikołaj w tramwaju Tramwajów Śląskich

Mikołajowy tramwaj przejedzie przez Katowice. Sprawdźcie

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Strefa Carnall, Zabrze

Nowa atrakcja turystyczna na Śląsku - Strefa Carnall

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować