Nowe wybiegi dla psów w Katowicach w ramach Budżetu Obywatelskiego

W Piotrowicach i na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach pojawią się wybiegi dla psów. Na Placu Budnioka powstanie ogrodzenie terenu wyznaczonego dla psów. Pieniądze na realizacje trzech inwestycji pochodzą z Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Kasia Chucher / UM Katowice
Inwestycja to efekt projektu złożonego przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Fot Kasia Chucher

Dzięki projektowi złożonemu przez mieszkańców, właściciele czworonogów zyskają nowe miejsca w Katowicach do spędzania czasu ze swoimi pupilami. Budżet na realizacje trzech nowych inwestycji to ponad 300 tys. złotych. - Z każdą edycją coraz bardziej przekonujemy się o tym, że budżet obywatelski jest świetnym narzędziem rozwijania dzielnic Katowic i wpływania na życie społeczności lokalnych. Realizowane właśnie projekty są tego przykładem. Dzięki wybiegom dla psów mieszkańcy Katowic będą mogli wyprowadzać swoje czworonogi w bezpiecznej i atrakcyjnej przestrzeni – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Co pojawi się na nowych wybiegach?

Miasto pochwaliło się, że na powstających dwóch wybiegach pojawią się takie urządzenia treningowe jak:

  • płotki do skakania,
  • obręcze do skakania,
  • słupki do slalomu,
  • kładki,
  • równoważnie.

Na terenie wybiegów znajdą się też ławki, kosze na śmieci i pojemniki na odchody. Pierwszy z wybiegów ma powstać na osiedlu Tysiąclecia, przy ulicy Miesza I, pomiędzy kościołem zlokalizowanym na Dolnym Tysiącleciu a Centrum Handlowym Auchan. Drugi będzie zlokalizowany w Piotrowicach, w rejonie ul. M. Gierlotki i W. Kadłubka. Dobudowane ma zostać także ogrodzenie do już istniejącego wybiegu, mieszczącego się na Placu Budnioka. - Tworzenie zielonych przestrzeni dla mieszkańców Katowic obejmuje wiele zadań. Z jednej strony to inwestycje w parki – zarówno te istniejące, jak i nowe. Z drugiej, działamy na rzecz zazielenienia zurbanizowanych dotąd przestrzeni, jak to miało miejsce w przypadku al. Korfantego i stanie się także na ul. Warszawskiej oraz placu Sejmu Śląskiego. Ważne są również place zabaw dla dzieci i wybiegi dla psów. Choć każde z tych zadań jest inne i wymaga indywidualnego podejścia, to wszystkie je łączy wspólny mianownik. Służą mieszkańcom, cieszą oczy swoim widokiem i stają się miejscem, w którym możemy odpocząć i spędzić wolny czas – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

W Katowicach znajduje się 16 psich parków. W tegorocznym Budżecie Obywatelskim mieszkańcy zgłosili kolejne projekty dotyczące budowy nowych psich parków. Tym razem propozycje padły w Zawodziu, Brynowie Części Wchodnie – os. Zgrzebnioka i w Ligocie-Panewnikach. Urzędnicy analizują złożone projekty pod kątem merytorycznym.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon