Nowy komendant policji w Katowicach. To Arkadiusz Konowalski, dotychczasowy szef policji w Tychach

17 grudnia 2021 r. komendantem miejskim policji w Katowicach został mianowany młodszy inspektor Arkadiusz Konowalski, który do tej pory był komendantem policji w Tychach.

17 grudnia w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z objęciem stanowisk kierowniczych w dwóch śląskich jednostkach policji. Zmiany kadrowe dotyczą Komend Miejskich Policji w Katowicach i Tychach. Rozkazy personalne o powierzeniu obowiązków wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

Nowy komendant policji w Katowicach

Rozkazem personalnym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn z dniem 17 grudnia powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach młodszemu inspektorowi Arkadiuszowi Konowalskiemu, dotychczasowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Tychach.

Mł. insp. Arkadiusz Konowalski świetnie zna komendę policji w Katowicach. Tu zaczynał swoją karierę w policji w 1995 roku. Pracował w pionie kryminalnym. Był referentem Sekcji Kryminalnej w Komisariacie III, w Katowicach specjalistą w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą, Naczelnikiem Sekcji Kryminalnej na Komisariacie II i Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego na Komisariacie II. Od 2011 roku pełnił obowiązki zastępcy Komendanta Komisariatu IV oraz zastępcy Komendanta Komisariatu II. Od 2015 do 2017 r. kierował Komisariatem Policji VI w Katowicach, a w 2017 r. został mianowany zastępcą komendanta Miejskiego Policji w Katowicach.

Mł. insp. Arkadiusz Konowalski jest mistrzem skata

Jego pasją jest skat, czyli śląski brydż. Odnosi w nim ogólnopolskie sukcesy, ma na koncie m.in. indywidualnym mistrzem Polski w tej grze. Był triumfatorem Grand Prix 2011 w skacie sportowym, dwukrotnym drużynowym Mistrzem Polski, drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2008 z Calpe w Hiszpanii, drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Europy 2009 z Gratzu w Austrii.

Tego samego dnia szef śląskiego garnizonu powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Tychach młodszemu inspektorowi Romanowi Fitrzykowi, który do tej pory był I zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach.

Rozkazy odczytał Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach młodszy inspektor Sławomir Zynek, a Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz I zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Mariusz Krzystyniak życzyli policjantom sukcesów na nowych stanowiskach służbowych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon