Nowy komendant Szkoły Policji w Katowicach. Rafał Stanisławski zastąpił na stanowisku Gabrielę Sochę

Inspektor Rafał Stanisławski nowym komendantem Szkoły Policji w Katowicach. To funkcjonariusz z ponad 31-letnim stażem służby, który w swojej karierze zawodowej był już związany z tą jednostką. Stanisławski zastąpił na stanowisku Gabrielę Sochę.

Rafał Stanisławski nowym komendantem Szkoły Policji w Katowicach

Insp. Rafał Stanisławski służbę w policji rozpoczął w 1992 roku jako funkcjonariusz Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej. W lipcu 2001 r. rozpoczął pracę w Wydziale Kadr i Organizacji Szkolenia Szkoły Policji w Katowicach, najpierw jako specjalista, a od 2003 r. jako ekspert. W 2007 r. został naczelnikiem Wydziału Kadr Szkoły. W październiku 2016 r. awansował na stanowisko zastępcy komendanta, właściwego w sprawach logistycznych. W kwietniu 2018 r. został powołany na zastępcę komendanta wojewódzkiego policji w Opolu, a w marcu 2022 r. objął stanowisko I zastępcy komendanta w tej jednostce.

Rozkazami z 22 lutego 2024 r. komendant główny policji zwolnił insp. Gabrielę Sochę z pełnienia obowiązków służbowych na stanowisku komendanta Szkoły Policji w Katowicach i z dniem 23 lutego mianował na to stanowisko Rafała Stanisławskiego.

Uroczystość mianowania nowego komendanta

W piątek 23 lutego 2024 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego komendanta, w której wzięli udział m.in. wojewoda śląski Marek Wójcik, zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Rafał Kochańczyk oraz szef śląskich policjantów insp. Tomasz Michułka. Wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.(Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

- Pan Komendant doskonale zna Szkołę Policji w Katowicach. Myślę, że ten powrót po latach będzie dobry dla pana komendanta, a także dla kadry szkoły i kursantów. Gratuluję panu objęcia tego stanowiska. Szkoła Policji w Katowicach jest jedną z najważniejszych szkół policyjnych w kraju, szkołą o dużym potencjale rozwojowym - mówił wojewoda śląski Marek Wójcik.
Przejazd kolumny wojsk

Może Cię zainteresować:

Przejazd wojsk przez województwo śląskie. Kolumny pojazdów będą się przemieszczać 29 lutego i 1 marca 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

26/02/2024

Rockowe pozegnanie romana rabsztyna 5

Może Cię zainteresować:

Rockowe pożegnanie Romana Rabsztyna. "It's My Life" Bon Jovi muzyczną niespodzianką dla szefa śląskiej policji

Autor: Szymon Karpe

15/01/2024

Slaska policja pozegnanie komendanta rabsztyna 07

Może Cię zainteresować:

Zmiany w śląskiej policji. Na stanowisku komendanta wojewódzkiego nadinsp. Romana Rabsztyna zastąpił inspektor Mariusz Krzystyniak

Autor: Katarzyna Pachelska

13/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon