Nowy najemca w wieżach .KTW. To nowe Centrum Serwisowo-Badawcze szwajcarskiej firmy LKQ Europe

Szwajcarska spółka LKQ Europe wybrała wieże .KTW na siedzibę nowego Centrum Serwisowo-Badawczego LKQ Europe. Co ciekawe, jej biura będą się znajdować w dwóch budynkach .KTW.

Nowe Centrum Serwisowo-Badawcze LKQ Europe, szwajcarskiej spółki należącej do LKQ Corporation z siedzibą w Zug, zostanie uruchomione w .KTW I, pierwszej części kompleksu biurowego należącego do TDJ Estate. Ale to nie wszystko, bo docelowo biura LKQ Europ przeniosą się do budowanego jeszcze wyższego biurowca - .KTW II.

.KTW II jest najwyższym budynkiem w woj. śląskim

W działającym od czerwca 2018 r. biurowcu .KTW I wynajętych zostało już 100 procent powierzchni. Obiekt ma 14 kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne, oferuje powierzchnię biurową oraz usługową. TDJ Estate wraz z najemcami tworzy Społeczność .KTW, która skupia wszystkich pracowników, tworząc m.in. projekty non-profit oraz inicjatywy takie jak Słodkie Piątki, Zielone .KTW czy warsztaty charytatywne. W ubiegłym roku powstała również przestrzeń .KTWmeets, czyli miejsce spotkań, webinarów i relaksu, z którego może korzystać cała społeczność biurowca.

Druga wieża w kompleksie .KTW, która ma zostać oddana do użytku na początku 2022 roku, znalazła już głównego najemcę. Prawie 25 proc. powierzchni biurowej w .KTW II, najwyższym biurowcu w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, zajmie PwC Service Delivery Center.

Łącznie kompleks .KTW dostarczy na rynek ponad 62 tys. m kw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group z Bytomia.

Firma LKQ Europe będzie najpierw w niższym, a później w wyższym biurowcu

LKQ Europe jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26 tys. pracowników w ponad tysiącu oddziałach. W 2020 roku przychód firmy wyniósł około 5,5 mld USD. Ponadto, firma zaopatrza w produkty około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach Starego Kontynentu.

– Budujemy nowoczesny zespół w Polsce, aby stworzyć innowacyjne cyfrowe centrum rozwoju ogólnoeuropejskich rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Od tego roku działalność cyfrową, informatyczną i administracyjną będą prowadzić eksperci LKQ w Katowicach. W perspektywie średnioterminowej spodziewamy się, że nasze biuro będzie tworzyć od 200 do 250 pracowników. Cieszymy się, że budujemy nasze Centrum Innowacji i Usług właśnie w stolicy Górnego Śląska,
w mieście, które oferuje doskonałą infrastrukturę, fantastyczną pulę talentów i wybitnego ducha innowacji. W biurowcu .KTW I znaleźliśmy idealną lokalizację. Zaoferujemy naszym pracownikom nowoczesne, oparte na współpracy, ale przede wszystkim zrównoważone środowisko pracy, które pozwoli nam w komfortowych i bezpiecznych warunkach rozwijać usprawnienia procesów oraz planować dalszy rozwój cyfryzacji i innowacji firmy – mówi Yanik Cantieni, dyrektor finansowy LKQ Europe.

– W czasie, gdy tak wiele się zmienia, pozyskaliśmy świetnego partnera w postaci LKQ Europe, który decydując się na stabilny długoterminowy najem w ramach naszego kompleksu, docenił fakt, iż .KTW I oferuje również obecność w ścisłym centrum miasta, bezpośredni dostęp do HUB-u komunikacji miejskiej, bliskość instytucji Strefy Kultury i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, w 2020 roku .KTW I rozszerzyło swoją ofertę o model inkubatora, który obsługuje elastyczne warunki najmu w zależności od liczby zajmowanych stanowisk. Jesteśmy dumni, że LKQ wybrało właśnie taki model startowy, aby móc w pełni rozszerzyć przestrzeń docelową w .KTW II – mówi Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate.

Prawie 1500 m2 powierzchni zajmie szwajcarska firma w .KTW II

Proces najmu powierzchni w .KTW I przez LKQ Europe wspierali przedstawiciele agencji doradczej Colliers International. Docelowo LKQ zajmie w wyższym biurowcu .KTW II powierzchnię 1455 m kw. z opcją rozszerzenia swojej działalności na kolejne moduły.

– LKQ to prestiżowa firma, która zdecydowała się ulokować swoje Globalne Centrum Serwisowo-Badawcze w Katowicach. Do głównych atutów metropolii, przyciągającej inwestorów z branży motoryzacyjnej, należy duża podaż wygodnej powierzchni biurowej oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Wierzę, że obecność LKQ w .KTW I, jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Katowicach, pozwoli na dynamiczny rozwój tego Centrum Innowacji i Usług w stolicy Górnego Śląska – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalny Colliers w Katowicach.*

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Budowa KTW II, lipiec 2021, Katowice

Biurowiec .KTW II będzie oddany na początku 2022 roku

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Otwarcie siedziby SD Worx, Katowice

Nowa firma w Katowicach. SD Worx otworzył pierwsze biuro

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?

Ktw katow

LKQ Europe zatrudni 250 osób w Katowicach