Nowy najemca w wieżach .KTW. To nowe Centrum Serwisowo-Badawcze szwajcarskiej firmy LKQ Europe

Szwajcarska spółka LKQ Europe wybrała wieże .KTW na siedzibę nowego Centrum Serwisowo-Badawczego LKQ Europe. Co ciekawe, jej biura będą się znajdować w dwóch budynkach .KTW.

Nowe Centrum Serwisowo-Badawcze LKQ Europe, szwajcarskiej spółki należącej do LKQ Corporation z siedzibą w Zug, zostanie uruchomione w .KTW I, pierwszej części kompleksu biurowego należącego do TDJ Estate. Ale to nie wszystko, bo docelowo biura LKQ Europ przeniosą się do budowanego jeszcze wyższego biurowca - .KTW II.

.KTW II jest najwyższym budynkiem w woj. śląskim

W działającym od czerwca 2018 r. biurowcu .KTW I wynajętych zostało już 100 procent powierzchni. Obiekt ma 14 kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne, oferuje powierzchnię biurową oraz usługową. TDJ Estate wraz z najemcami tworzy Społeczność .KTW, która skupia wszystkich pracowników, tworząc m.in. projekty non-profit oraz inicjatywy takie jak Słodkie Piątki, Zielone .KTW czy warsztaty charytatywne. W ubiegłym roku powstała również przestrzeń .KTWmeets, czyli miejsce spotkań, webinarów i relaksu, z którego może korzystać cała społeczność biurowca.

Druga wieża w kompleksie .KTW, która ma zostać oddana do użytku na początku 2022 roku, znalazła już głównego najemcę. Prawie 25 proc. powierzchni biurowej w .KTW II, najwyższym biurowcu w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, zajmie PwC Service Delivery Center.

Łącznie kompleks .KTW dostarczy na rynek ponad 62 tys. m kw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group z Bytomia.

Firma LKQ Europe będzie najpierw w niższym, a później w wyższym biurowcu

LKQ Europe jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26 tys. pracowników w ponad tysiącu oddziałach. W 2020 roku przychód firmy wyniósł około 5,5 mld USD. Ponadto, firma zaopatrza w produkty około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach Starego Kontynentu.

– Budujemy nowoczesny zespół w Polsce, aby stworzyć innowacyjne cyfrowe centrum rozwoju ogólnoeuropejskich rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Od tego roku działalność cyfrową, informatyczną i administracyjną będą prowadzić eksperci LKQ w Katowicach. W perspektywie średnioterminowej spodziewamy się, że nasze biuro będzie tworzyć od 200 do 250 pracowników. Cieszymy się, że budujemy nasze Centrum Innowacji i Usług właśnie w stolicy Górnego Śląska,
w mieście, które oferuje doskonałą infrastrukturę, fantastyczną pulę talentów i wybitnego ducha innowacji. W biurowcu .KTW I znaleźliśmy idealną lokalizację. Zaoferujemy naszym pracownikom nowoczesne, oparte na współpracy, ale przede wszystkim zrównoważone środowisko pracy, które pozwoli nam w komfortowych i bezpiecznych warunkach rozwijać usprawnienia procesów oraz planować dalszy rozwój cyfryzacji i innowacji firmy – mówi Yanik Cantieni, dyrektor finansowy LKQ Europe.

– W czasie, gdy tak wiele się zmienia, pozyskaliśmy świetnego partnera w postaci LKQ Europe, który decydując się na stabilny długoterminowy najem w ramach naszego kompleksu, docenił fakt, iż .KTW I oferuje również obecność w ścisłym centrum miasta, bezpośredni dostęp do HUB-u komunikacji miejskiej, bliskość instytucji Strefy Kultury i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, w 2020 roku .KTW I rozszerzyło swoją ofertę o model inkubatora, który obsługuje elastyczne warunki najmu w zależności od liczby zajmowanych stanowisk. Jesteśmy dumni, że LKQ wybrało właśnie taki model startowy, aby móc w pełni rozszerzyć przestrzeń docelową w .KTW II – mówi Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate.

Prawie 1500 m2 powierzchni zajmie szwajcarska firma w .KTW II

Proces najmu powierzchni w .KTW I przez LKQ Europe wspierali przedstawiciele agencji doradczej Colliers International. Docelowo LKQ zajmie w wyższym biurowcu .KTW II powierzchnię 1455 m kw. z opcją rozszerzenia swojej działalności na kolejne moduły.

– LKQ to prestiżowa firma, która zdecydowała się ulokować swoje Globalne Centrum Serwisowo-Badawcze w Katowicach. Do głównych atutów metropolii, przyciągającej inwestorów z branży motoryzacyjnej, należy duża podaż wygodnej powierzchni biurowej oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Wierzę, że obecność LKQ w .KTW I, jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Katowicach, pozwoli na dynamiczny rozwój tego Centrum Innowacji i Usług w stolicy Górnego Śląska – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalny Colliers w Katowicach.*

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon