Ulotne chwile
Osiedle Nowy Nikiszowiec

Nowy Nikiszowiec ma pozwolenie na użytkowanie. To wielkie osiedle na 513 mieszkań

Inwestor osiedla Nowy Nikiszowiec, wybudowanego w Katowicach w ramach programu Mieszkanie Plus, poinformował, że inwestycja uzyskała już pozwolenie na użytkowanie.

Mieszkanie Plus to program mieszkaniowy dla osób, które nie są właścicielami żadnego mieszkania, nie posiadają zdolności kredytowej, a jednocześnie nie kwalifikują się do otrzymania mieszkania komunalnego. W jego ramach w całej Polsce powstają osiedla z mieszkaniami na wynajem. Jedno z nich zostało już wybudowane w lesie w pobliżu zabytkowego osiedla robotniczego Nikiszowiec. To właśnie Nowy Nikiszowiec.

Nowy Nikiszowiec ma ponad pół tysiąca mieszkań

Inwestor osiedla, PFR Nieruchomości S.A, poinformował w piątek 30 kwietnia 2021 r. o tym, że inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie. To olbrzymie osiedle, złożone z kilku bloków. W sumie znajduje się tu 513 mieszkań.
Osiedle jest już zrealizowane, łącznie z wykończeniem lokali (najemcy mieszkań PFR Nieruchomości S.A. otrzymują klucze do lokali już z podłogami, drzwiami, glazurą, terakotą, w pełni gotową łazienką oraz świeżo pomalowane), przeszło też procedurę tzw. odbiorów wewnętrznych.

Ponad 2 tysiące osób chętnych, by zamieszkać na Nowym Nikiszowcu

Nabór lokatorów Nowego Nikiszowca został już zakończony. Obecnie trwa weryfikacja ponad 2100 wniosków o mieszkanie. Katowicki samorząd sprawdza nadesłane przez wnioskodawców dokumenty dotyczące kryteriów społecznych, a inwestor - dokumentację niezbędną do weryfikacji zdolności czynszowej oraz potwierdza, czy przyszli najemcy mają "czystą kartę" w BIG InfoMonitor (można mieć kredyt czy raty na meble, o ile są terminowo spłacane).
Tymczasem słynny katowicki architekt Robert Konieczny wyraża się niepochlebnie o budowie Nowego Nikiszowca i drogi dojazdowej do niego na terenach otoczonych lasem.

Osiedle Nowy Nikiszowiec

czytaj dyskusję

zobacz również:Polecamy: