Nowy nikiszowiec

Nowy Nikiszowiec w Katowicach. Ruszył nabór wniosków na mieszkania

Chcesz mieszkać na Nowym Nikiszowcu? Spiesz się! Ruszył nabór wniosków na wynajem mieszkań.

Wczoraj ruszył nabór wniosków na wynajem mieszkań na Nowym Nikiszowcu. Jak informuje katowicki magistrat potrwa do 31.01.2021 r.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób ubiegających się o najem mieszkania pierwsza część naboru odbędzie się online. Natomiast dla osób, które nie posługują się internetem, zostanie uruchomiony specjalny system pomocy telefonicznej – informuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Warunkiem ubiega się o najem mieszkania oprócz złożenia wniosku do końca stycznia 2021 r. jest również dostarczenie niezbędnych dokumentów do końca lutego 2021 r.

Samorząd będzie przeprowadzał weryfikację i przygotowywał listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Wśród ubiegających się o mieszkania na Nowym Nikiszowcu na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35 roku życia i powyżej 65 roku życia, niepełnosprawni oraz rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach.

Drugi etap naboru będzie polegał na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej potencjalnych najemców. Narzędzie do składania wniosków drogą elektroniczną, dostępne TUTAJ

Nowy Nikiszowiec nawiązuje do śląskiej tradycji

Osiedle położone niespełna półtora kilometra od Nikiszowca nawiązuje swoim układem urbanistycznym i architekturą do zabytkowej dzielnicy. Nie tylko ułożone w kwartały budynki czy ceglany kolor elewacji są inspirowane tradycyjną śląską zabudową z początku ubiegłego wieku, ale także dobrze zaprojektowane przestrzenie wspólne. Każdy z trzech kwartałów ma swój dziedziniec, który wypełni się zielenią, a serce osiedla będzie stanowił centralny plac, czyli miejsce nawiązywania sąsiedzkich relacji. Architektura osiedla i jego lokalizacja to nie jedyne atuty Nowego Nikiszowca. W ramach inwestycji oferowane są mieszkania o różnorodnej strukturze i metrażach. Dodatkowo w parterach budynków przewidziano aż 14 lokali usługowych. Projekt realizuje MDR Katowice sp. z o.o. złożona z katowickiego TBS i PFR Nieruchomości S.A. – spółki odpowiedzialnej za rynkową część rządowego programu mieszkaniowego.

- Nowy Nikiszowiec to ciekawa propozycja dla osób, które szukają mieszkania w Katowicach. Liczymy na to, że projekt będzie impulsem dla osób, które już wybrały Katowice jako miejsce pracy – by tutaj także zamieszkały, założyły rodziny, wychowywały dzieci. Lokalizacja tej inwestycji wśród zieleni, blisko klimatycznego Nikiszowca, a jednocześnie dobrze skomunikowana z centrum miasta jest na pewno warta uwagi – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy miasta Katowice.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji wybudowano mieszkania dwu, trzy- i czteropokojowe. W przypadku M2 metraż wynosi od 36 mkw. do niespełna 52 mkw. Takich dwupokojowych mieszkań zaplanowano 236. Z kolei liczba trzypokojowych wynosi 196, a ich metraż zawiera się w granicach od 52 mkw. do 86 mkw. Inwestycja mieści również 81 mieszkań czteropokojowych. Ich powierzchnia to od 70 mkw. do blisko 95 mkw. Przewidziano także 14 lokali usługowych zlokalizowanych w parterach budynków o powierzchni od 32 mkw. do 219 mkw.

Osiedle Nowy Nikiszowiec powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomości S.A. i jest realizowana we współpracy z Miastem Katowice oraz Katowickim TBS.

fot. Marcin Krupa/ fb

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: