Nowy prowadzący "Mam talent!", Michał Kempa, pochodzi z województwa śląskiego. Stand-uper zamiast Hołowni

Nowym współprowadzącym show "Mam talent!" w TVN będzie Michał Kempa. Zastąpi u boku Marcina Prokopa Szymona Hołownię. Kempa, dotychczas znany głównie jako stand-uper i dziennikarz, pochodzi z województwa śląskiego.

Telewizja TVN ogłosiła, że nowym współgospodarzem show "Mam talent!" będzie Michał Kempa. Dołączy do Marcina Prokopa w miejsce Szymona Hołowni, który po starcie w wyborach prezydenckich wybrał karierę polityczną.

Michał Kempa nowym prowadzącym "Mam talent!"

"To osoba, która potrafi rozśmieszyć wszystkich!: - reklamuje Kempę TVN.

Michał Kempa to nie tylko komik uprawiający stand-up comedy, ale również dziennikarz radiowy i telewizyjny, współprowadzący Szkło kontaktowe” w TVN24. Wcześniej jednak próbował swoich sił w czeskim „Mam talent!”.

Kempa ma 32 lata, jest o 11 lat młodszy od Marcina Prokopa. Urodził się 13 lipca 1988 roku w Bielsku-Białej. Z wykształcenia jest prawnikiem, skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2010 roku zwyciężył w finale programu "Stand up. Zabij mnie śmiechem" w Polsacie. Z grupą Michał Kempa i diapazony był laureatem na polskich festiwalach i konkursach kabaretowych, takich jak: PAKA 2012 (1. miejsce), Mulatka 2012 (2. miejsce), Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (2. miejsce w 2011 i 3. miejsce w 2012.

Zapalony rowerzysta z Bielska-Białej rodem

Jest zapalonym rowerzystą. Często można go spotkać, jak jeździ w okolicach Bielska-Białej na rowerze.

Sam Kempa we właściwy sposób komentuje swoje nowe zajęcie. Pisze na swoim profilu na Facebooku: "Owszem. Stało się. Potwierdzam. Zarząd spółki Discovery TVN powierzył mi jedno z najważniejszych stanowisk w kraju jakim jest posada współprowadzącego programu „Mam Talent”. Czy podołam wyzwaniu? Będę się starał. Obiecuję. Bycie Szymonem Hołownią wymaga empatii, inteligencji, błyskotliwości, nienagannej prezencji, nie garbienia się i posiadania w miarę bezpiecznych poglądów na temat przerywania ciąży. To ostatnie mam – nad resztą będę pracował.".

W jesiennej ramówce TVN będzie emitowany już 13. sezon show "Mam talent!". Michał Kempa nie będzie jedyną nową osobą w programie. Na fotelu jurorskim, obok znanych już Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak, zasiądzie tancerz Jan Kliment.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon