Nowy sklep Kaufland powstanie w Katowicach. Wiadomo już, gdzie

Sieć marketów Kaufland długo nie zauważała Katowic. Dość napisać, że pierwszy sklep z tym szyldem pojawił się w naszym mieście dopiero w październiku 2020 roku. Teraz jednak Kaufland idzie jak burza i chce budować kolejną placówkę w Katowicach. Sprawdźcie, gdzie.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Tereny po Famurze w Piotrowicach

Plotki o nowym sklepie sieci Kaufland, jakie krążyły od wielu miesięcy po Piotrowicach i okolicach, okazały się prawdą.

Trzeci Kaufland będzie w Katowicach

23 grudnia 2021 r. spółka z.o.o. Kaufland Polska Markety złożyła do Urzędu Miasta w Katowicach wniosek o pozwolenie na budowę marketu właśnie w Piotrowicach, konkretnie przy ul. Armii Krajowej, na jednej z działek po Famurze. Ma tam powstać "pawilon handlowo-usługowy". Po uzyskaniu takiego pozwolenia, co może potrwać i kilka miesięcy, firma może zacząć budowę.

Kaufland to jedna z większych sieci marketów w Polsce. Do zeszłego roku traktowała Katowice po macoszemu. W okolicznych, mniejszych miejscowościach, miała już swoje sklepy, w stolicy województwa - żadnego. To się zmieniło pod koniec 2020 roku, konkretnie w październiku, gdy otwarto pierwszy market Kaufland w Katowicach, w Brynowie przy ul. Brynowskiej. Postawienie tego sklepu trwało niespełna rok.

Kaufland ma tego samego właściciela co Lidl

Dzisiaj Kaufland ma w Katowicach już dwa sklepy. Drugi powstał w miejscu zlikwidowanego, już zmniejszonego o ponad połowę, Tesco w Silesia City Center. Został otwarty 4 listopada 2021 r.

Kaufland to niemiecka sieć sklepów. Warto wiedzieć, że razem z Lidlem należy do Grupy Schwartz. W Europie ma ponad 1350 placówek i zatrudnia ok. 139 000 pracowników. W Polsce sieć ma aktualnie 229 marketów i zatrudnia ok. 14 000 pracowników. W listopadzie 2021 r. Kaufland obchodził 20-lecie działalności w Polsce. Pierwszy sklep pod tym szyldem powstał w 2001 r. w Stargardzie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon