Nowy telebim w katowickim Spodku. Teraz czeka na mecze i koncerty

Telebim

W katowickim Spodku będzie nowy telebim. Poprzedni model działał od 2009 roku i był już znacznie wyeksploatowany. W tym roku na wszystkie prace związane z renowacją i modernizacją Spodka miasto Katowice planuje przeznaczyć ponad 9 mln zł.

Umowa na montaż nowego telebimu została podpisana 15 stycznia. Przetarg wygrał firma Wizja Multimedia sp. z o.o. z Piaseczna. 26 kwietnia natomiast rozpoczął się montaż nowej konstrukcji telebimu. Miasto Katowice przeznacza na ten cel kwotę 2 250 900 złotych brutto. W ramach operacji związanej z montażem telebimu wymieniane są także monitory na antresoli, jak i w pomieszczeniach VIP. Nowy telebim i monitory zostaną zamontowane do lipca tego roku.

Wewnętrzny telebim w Spodku zostanie wymieniony. Poprzedni ekran był już mocno wysłużony, a co ważniejsze – generował znaczne koszty dla naszego budżetu, stąd decyzja o zakupie nowego. Tym samym skończą się problemy ze starym i często zawodnym sprzętem. To powinna być doskonała wiadomość zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich odwiedzających Katowice z zamiarem uczestnictwa w wielkich wydarzeniach, którzy po zakończeniu pandemii i związanych z nią obostrzeń z pewnością powrócą do Spodka – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Nowy telebim ma mieć podobne wymiary co jego poprzednik, jednak zapewni nieporównywalnie lepszą jakość obrazu. Jego rozdzielczość ma być aż trzykrotnie wyższa, poprawiony zostanie także kontrast za pomocą diod typu BLACK FACE. Ekran ma zostać wykonany metodą bezszwową, co pozwoli uzyskać jednolitą emisję wyświetlanych treści (co jest bardzo ważne np. podczas transmisji meczów siatkówki). Ponadto producent zapewnia, że panele ekranu są wyginane, przez co telebim będzie sprawiał wrażenie idealnego owalu.

W tym roku obchodzimy 50-lecie hali, która przez ten czas zdobyła ogromną popularność i zasłużoną renomę na całym świecie. Wierzymy, że dzięki szerokim możliwościom organizacyjnym Spodek (szczególnie od 2015 roku, po połączeniu z Międzynarodowym Centrum Kongresowym) znów stanie się areną licznych prestiżowych atrakcji, w tym również o znaczeniu globalnym, z różnych dziedzin, w których będą uczestniczyły tysiące ludzi dodaje.

Nowy telebim będzie mógł być serwisowany przez jedną osobę, a nie dwie, jak było do tej pory. Urządzenie posiada certyfikat wodoszczelności IP65, co pozwala na spokojne użytkowanie telebimu w razie nieprzewidzianych sytuacji. Panel sterujący wyświetlaczem będzie się znajdował na poziomie płyty hali, przez co nie trzeba będzie schodzić do podziemia.

Operacja wymiany telebimu wewnętrznego to pierwsza część zadania, w ramach którego miasto przeprowadza modernizację infrastruktury teleinformatycznej w obrębie popularnego Spodka. Drugą jest wymiana starych i zużytych urządzeń sieciowych. Tę część zadania wykonana Konsorcjum Firm: Grupa E sp. z o.o. – lider konsorcjum oraz Maxto sp. z o.o. S.K.A, Maxto ITS sp. z o.o. S.K. Koszt tych prac to 3 751 500 złotych brutto.

W tym roku na wszystkie prace związane z renowacją i modernizacją Spodka miasto Katowice planuje przeznaczyć kwotę ponad 9 mln zł.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: