O co powalczą? Siatkarska GieKSa rozpoczyna sezon PlusLigi. Inauguracyjny mecz w hali w Katowicach – Szopienicach

GKS Katowice w weekend rozpocznie zmagania w siatkarskiej ekstraklasie mężczyzn. Katowiczanie przeszli prawdziwą rewolucję kadrową.

OS Szopienice, (Autorstwa Michał Bulsa - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12737551)
1280px Katowice ośrodek sportowy Szopienice

W rozgrywkach 2020/2021 siatkarze katowickiej GieKSy do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego walczyli o awans do fazy play-off. Miejsca w czołowej „ósemce” zająć się ostatecznie nie udało, ale biorąc pod uwagę fakt, że rok temu o tej porze byli skazywani na walkę o utrzymanie (zwłaszcza w obliczu odejścia lidera drużyny Rafała Szymury), wynik należałoby uznać za zadowalający.

Rewolucja w składzie GieKSy

Przed trenerem Grzegorzem Słabym nowe wyzwania. Ze składu względem poprzedniej kampanii ostało się jedynie pięciu zawodników: Jakub Jarosz, Jakub Nowosielski, Jakub Szymański, Kamil Drzazga i Dawid Ogórek. Na pozycji rozgrywającego ma grać świeży nabytek, Micah Ma’a. Z dyspozycją Amerykanina wiązane są duże nadzieje – sam zawodnik planuje grą w Katowicach zasłużyć sobie na miejsce w podstawowym składzie reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Na Śląsk trafił z francuskiego Stade Poitevin Poitiers i teraz to w szeregach żółto-zielono-czarnych ma błyskotliwie rozdzielać piłki.

W ekipie GieKSy wystąpi jeszcze dwóch obcokrajowców: Belg Tomas Rousseaux oraz Argentyńczyk Gonzalo Quiroga. Szansa, że belgijski przyjmujący zagra w pierwszej kolejce przeciwko Treflowi Sopot jest niewielka. Rousseaux wrócił bowiem z niedawnych mistrzostw Europy z kontuzją kolana.

Inauguracja PlusLigi w Katowicach - Szopienicach

W niedzielę 3 października siatkarze GKS-u Katowice w pierwszej kolejce sezonu PlusLigi zmierzą się z Treflem Sopot. W ośrodku sportowym w Szopienicach ponownie będą mogli być obecni kibice na trybunach.

Każdy się zgodzi, że mecze z kibicami są o wiele lepsze, choćby dlatego, że dzięki ich wsparciu można dobrze się pobudzić do gry i wejść w mecz. Klimat w hali z fanami na trybunach jest zupełnie inny. To ogromna różnica i powiem szczerze, że nie chciałbym wracać do takiej rzeczywistości, jaką mieliśmy przez niemal cały ostatni sezon. Zdarzały się mecze, na których po prostu miało się ochotę przysnąć i na szczęście dzięki kibicom to już nie powtórzy! – mówił w wywiadzie dla strony klubowej, przyjmujący Jakub Szymański.

Mecz rozpocznie się o godz. 17:30 i odbędzie się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Na trybunach hali OS Szopienice będzie mogło zasiąść 1500 widzów (75 proc. pojemności). Pozostała część miejsc dostępna jest tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Skład GKS-u Katowice w sezonie 2021/2022:

  • Rozgrywający: Micah Ma'a (USA), Jakub Nowosielski
  • Atakujący: Damian Domagała, Jakub Jarosz
  • Środkowi: Kamil Drzazga, Piotr Hain, Marcin Kania, Jakub Lewandowski
  • Przyjmujący: Damian Kogut, Tomas Rousseaux (Belgia), Jakub Szymański, Gonzalo Quiroga (Argentyna)
  • Libero: Bartosz Mariański, Dawid Ogórek

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon