Obok Nikiszowca powstaje Nowy Nikisz. Deweloper sprzedał 90 proc. mieszkań w pierwszym budynku

Nowego Nikisza nie należy mylić z Nowym Nikiszowcem. To zupełnie inna inwestycja, która powstaje tuż obok zabytkowego osiedla. Deweloper stawia tam sto mieszkań. Sprzedał już 90 proc. w jednym z dwóch budynków.

Nowy Nikisz powstaje przy skrzyżowaniu ul. Szopienickiej oraz Nałkowskiej, tuż obok Ośrodka Hokejowego Jantor, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego osiedla, które znajduje się po drugiej stronie drogi. Inwestycji nie należy mylić z Nowym Nikiszowcem, który wybudowano około kilometra dalej - w środku lasu.

Deweloper przygotowuje w tym miejscu 100 mieszkań o powierzchni od około 32 do 70 metrów kwadratowych, a także 120 miejsc parkingowych, które znajdą się na placu pomiędzy dwoma budynkami w kształcie litery „L”.

Nowy Nikisz. Metr kwadratowy od 6600 złotych

Za budowę Nowego Nikisza odpowiada firma Martom, która dotychczas realizowała osiedla domów jednorodzinnych w Gliwicach, Zawierciu, Krakowie oraz Wieliczce.

Prace miały rozpocząć się wiosną 2020 roku, ale uzyskanie pozwolenia na budowę i pozostałe formalności sprawiły, że termin przesunął się o rok. Mimo to w styczniu 2022 roku budowa pierwszego budynku, od ul. Nałkowskiej, jest już dosyć zaawansowana.

- Budynek A zamknięto na wysokość w październiku, trwa montaż dachy, a zaawansowanie budowy to 70 proc. Jeśli chodzi o budynek B, to trwają prace ziemne i przygotowywanie stanu „zero” - informuje Krzysztof Adamski z Platformy Mieszkaniowej, odpowiedzialny za sprzedaż i komunikację dotyczącą Nowego Nikisza.

Ceny mieszkań na Nowym Nikiszu wahają się od 6600 do 8000 złotych za metr kwadratowy. - W segmencie mieszkań czteropokojowych mamy najkorzystniejsze warunki w Katowicach - chwali się Adamski.

Jak informuje, sprzedano już 90 proc. mieszkań w budynku A i 50 proc. mieszkań w budynku B.

- Ponad połowa naszych klientów pochodzi z Małopolski, to np. rodzice młodych zawodników, którzy trenują na lodowisku Jantor. Nasi klienci to także Polacy, którzy mieszkają na co dzień w Emiratach Arabskich, Norwegii, Austrii i Słowacji - zdradza.

Konserwator zabytków postawił warunki

Deweloper został zobowiązany przez Biuro Konserwatora Zabytków Urzędu Miejskiego w Katowicach do tego, aby nowa inwestycja ściśle nawiązywała do historycznego charakteru Nikiszowca.

W wymaganiach czytamy m.in., że Nowy Nikisz nie może przekraczać wysokością tych budynków mieszkalnych, które już istnieją przy ul. Nałkowskiej, zabudowa ma kształtem bryły i formą dachu nawiązywać do starych familoków, a elewacja musi być pokryta cegłą. Konieczne są także nasadzenia roślin zarówno przed budynkami, jak i wewnątrz podwórka.

Wizualizacje gotowej inwestycji można zobaczyć w galerii zdjęć.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon