Od 16 sierpnia wykopy na katowickim Rynku. Prace potrwają miesiąc

Na ulicy św. Jana w Katowicach, począwszy od jej wylotu, w poniedziałek 16 sierpnia zaczną się prace związane z inwestycją publiczną utworzenia osiedlowej sieci ciepłowniczej w ścisłym śródmieściu. Za inwestycję odpowiada Tauron Ciepło Sp. z o.o.

ARC
Rynek w Katowicach

Co najważniejsze, roboty nie mają utrudnić komunikacji tramwajowej, samochodowej ani pieszej. Z ruchu wyłączone zostaną jedynie pasy płyt placu Kwiatowego - w zamian do dyspozycji pieszych będą wytyczone wokół wykopów obejścia. W ruchu tramwajowym i samochodowym nie są przewidziane żadne zmiany, ponieważ prace wykonywane w obrębie jezdni ulicy św. Jana będą wykonywane specjalistyczną metodą bezwykopową. Prace mają na celu podłączenie starszych budynków do sieci ciepłowniczej, co korzystnie wpłynie na stan powietrza w Katowicach.

Inwestycje przyłączeniowe

Nie jest to jedyna inwestycja spółki w stolicy województwa śląskiego w ciągu ostatnich miesięcy. W całym 2020 roku Tauron Ciepło zrealizował inwestycję, które osiągną moc cieplną o wartości 32 MW, co można przełożyć na przyłączenie 10 tysięcy mieszkań. A wszystko bez zamykania dróg i utrudniania komunikacji ze względu na zastosowanie najnowocześniejszych metod.

Najdłuższy przewiert

Technologia przewiertu sterowanego to rodzaj prac bezwykopowych. W porównaniu z tradycyjną metodą odkrywkową jest oszczędniejsza, szybsza w wykonaniu i łatwiejsza w realizacji. W 2020 roku w ramach inwestycji Tauron Ciepło w Katowicach - Brynowie wykonano przewiert i instalację dwóch ponad 200-metrowych kabli ciepłowniczych pod ulicą Kolejową i odcinkiem drogi krajowej DK81 – najdłuższy taki przewiert w historii spółki.

W 2020 roku do sieci ciepłowniczej przyłączono budynki w Katowicach przy:

  • ul. Bytkowskiej
  • ul. Ceglanej
  • ul. Baildona
  • ul. Rzepakowej

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Tabliczki katowice

Katowice zaprezentowały System Informacji...