Od 16 sierpnia wykopy na katowickim Rynku. Prace potrwają miesiąc

Na ulicy św. Jana w Katowicach, począwszy od jej wylotu, w poniedziałek 16 sierpnia zaczną się prace związane z inwestycją publiczną utworzenia osiedlowej sieci ciepłowniczej w ścisłym śródmieściu. Za inwestycję odpowiada Tauron Ciepło Sp. z o.o.

ARC
Rynek w Katowicach

Co najważniejsze, roboty nie mają utrudnić komunikacji tramwajowej, samochodowej ani pieszej. Z ruchu wyłączone zostaną jedynie pasy płyt placu Kwiatowego - w zamian do dyspozycji pieszych będą wytyczone wokół wykopów obejścia. W ruchu tramwajowym i samochodowym nie są przewidziane żadne zmiany, ponieważ prace wykonywane w obrębie jezdni ulicy św. Jana będą wykonywane specjalistyczną metodą bezwykopową. Prace mają na celu podłączenie starszych budynków do sieci ciepłowniczej, co korzystnie wpłynie na stan powietrza w Katowicach.

Inwestycje przyłączeniowe

Nie jest to jedyna inwestycja spółki w stolicy województwa śląskiego w ciągu ostatnich miesięcy. W całym 2020 roku Tauron Ciepło zrealizował inwestycję, które osiągną moc cieplną o wartości 32 MW, co można przełożyć na przyłączenie 10 tysięcy mieszkań. A wszystko bez zamykania dróg i utrudniania komunikacji ze względu na zastosowanie najnowocześniejszych metod.

Najdłuższy przewiert

Technologia przewiertu sterowanego to rodzaj prac bezwykopowych. W porównaniu z tradycyjną metodą odkrywkową jest oszczędniejsza, szybsza w wykonaniu i łatwiejsza w realizacji. W 2020 roku w ramach inwestycji Tauron Ciepło w Katowicach - Brynowie wykonano przewiert i instalację dwóch ponad 200-metrowych kabli ciepłowniczych pod ulicą Kolejową i odcinkiem drogi krajowej DK81 – najdłuższy taki przewiert w historii spółki.

W 2020 roku do sieci ciepłowniczej przyłączono budynki w Katowicach przy:

  • ul. Bytkowskiej
  • ul. Ceglanej
  • ul. Baildona
  • ul. Rzepakowej

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon