Odbierz swój darmowy plan na wakacje w Malborku i na Powiślu

W te wakacje zaplanuj rodzinny tydzień w Malborku. Przekonasz się, że miasto aż kipi od turystycznych atrakcji. Przejdziesz się odnowionymi bulwarami nad Nogatem, odszukasz figurki Rycerza Marianka, wypłyniesz w rejs łodzią po Nogacie i wejdziesz do dawnego zbiornika na wodę w zabytkowej wieży ciśnień. W krzyżackim zamku, wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO, założysz słuchawki i przeniesiesz się w czasy Krzyżaków i oblężenia malborskiego zamku po pamiętnej bitwie pod Grunwaldem z 1410 r.

Zdjęcie Główne - Malbork

Odbierz swój darmowy plan na wakacje w Malborku i na Powiślu i zostań tu na dłużej. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw 7 sprawdzonych wycieczek na 7 letnich dni. Dostaniesz go w darmowym przewodniku „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn”. Zarezerwuj nocleg już dziś i przyjedź do Malborka. Wszystko za Ciebie zaplanowaliśmy!

Pobierz darmowy przewodnik na telefon w wersji PDF i ciesz się nadchodzącym urlopem. Wersja drukowana czeka na Ciebie w informacji turystycznej w Malborku.

Radość i emocje zapewnią Ci atrakcje dla rodzin z dziećmi

W Malborku przejdź się odnowionymi bulwarami nad Nogatem, które stały się nowym centrum miasta. Przemierzysz nimi trasę od Parku Północnego i portu Pętli Żuławskiej, aż do miejskiej plaży. Na tej plaży, na nowoczesnych pomostach, odpoczniesz po spacerze, a Twoje dzieci skorzystają z dmuchanego parku wodnego. Poszaleją na równoważniach, poduszce-wyrzutni, trampolinie wodnej, w tunelu czy na zjeżdżalni.

Poszukaj metalowych figurek Rycerza Marianka w popularnych turystycznych miejscach miasta. Rycerz Marianek to oficjalna maskotka Malborka, którą spotkasz m.in. przy zamku, informacji turystycznej czy odnowionym dworcu kolejowym. Zatrzymaj się przy małym rycerzu i zrób sobie pamiątkowe selfie. Ciekawe, czy uda Ci się odnaleźć wszystkie figurki?

W Parku Północnym wkroczysz do magicznej krainy ruchomych smoków i dinozaurów, a popołudnia spędzisz na kreatywnych warsztatach z czerpania papieru i kaligrafii, witrażu czy tkactwa. Nauczysz się, jak ozdabiać flizy – białe kafle, na które nanosi się kobaltowe wzory, tak popularne niegdyś w dużych miastach i na pobliskich Żuławach. Uwielbiasz niebo i gwiazdy? Sprawdź, jaki seans leci aktualnie w planetarium w Szkole Łacińskiej lub zapisz się na wykład o sekretach nieba.

Malbork


Odkryj tajemnice ukryte w malborskich zabytkach

Malbork ma swoje tajemnice, których nie znają nawet mieszkańcy. Trasa wycieczki, którą dla Ciebie zaplanowaliśmy, zaprowadzi Cię tam, gdzie kiedyś było Stare Miasto, a zdjęcia i opis w przewodniku zdradzą, co się z nim stało. Zobaczysz zabytkowy ratusz i bramy pamiętające jeszcze czasy Krzyżaków. Odwiedzisz dworzec kolejowy, który wygląda dziś niemal dokładnie jak ponad sto lat temu. Metalowymi schodami, przechodząc przez olbrzymi zbiornik na wodę, wejdziesz na szczyt dawnej wieży ciśnień i z góry spojrzysz na miasto oraz rozciągające się za Nogatem Żuławy.

Potem wyruszysz w rowerową podróż, która poprowadzi Cię przez stare schrony dawnej Twierdzy Malbork. Zaczęto ją budować jeszcze przed I wojną światową. Do dziś, w pierścieniu fortyfikacji na południe od Malborka, zachowało się około 40 obiektów.

Malbrok dworzec

Zaplanowaliśmy dla Ciebie 7 dni w Malborku i na Powiślu

Pobierz darmowy plan na wakacje w Malborku, spakuj walizkę i zarezerwuj nocleg. Wszystko masz już zaplanowane, wystarczy ruszyć w drogę!

Zwiedzaj Malbork, podróżuj samochodem wzdłuż Wisły, wspinaj się na punkty widokowe na wałach wiślanych i przemierzaj rozległe przestrzenie Doliny Dolnej Wisły. Skorzystaj też z promocyjnej oferty przygotowanej przez Muzeum Zamkowe w Malborku „1 bilet na 3 zamki” i zwiedzaj taniej zamki w Malborku, Sztumie i Kwidzynie. Masz na to aż 14 dni! Obierz kierunek: Powiśle i poznaj region, który lada moment odkryją także inni turyści.

Plany na 7 dni, z mapami, zdjęciami, ciekawostkami i zadaniami do wykonania w terenie znajdziesz w darmowym przewodniku „Ruszaj w drogę na Powiśle. Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn”. Jego wersję drukowaną otrzymasz w informacji turystycznej w Malborku, a wersję elektroniczną PDF pobierzesz na telefon za darmo z turystycznej strony Malborka:

Przewodnik malbork

Ten artykuł został sfinansowany przez Miasto Malbork oraz Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, w ramach kampanii "Ruszaj w drogę na Malbork i Powiśle".

Więcej o turystycznej ofercie Malborka oraz całego województwa pomorskiego dowiesz się na stronach:
www.visitmalbork.pl
www.pomorskie.travel

www.pomorskie-prestige.eu

Pomorskie Malbrok
Visit Malbrok

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon