Odpust U Babci Anny na Nikiszowcu odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2022

W ostatni dzień lipca na Nikiszowcu w Katowicach będzie tłoczno. To dlatego, że 31 lipca odbędzie się bardzo lubiana w mieście impreza - Odpust u Babci Anny. Sprawdźcie program tego wydarzenia i dowiedzcie się, jak na niego dojechać za darmo.

Odpust u Babci Anny na Nikiszowcu to letnia edycja Jarmarku na Nikiszu. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 31 lipca, w godz. 10.00-20.00. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz dzielnicy, miasta i regionu. Jednodniowe wydarzenie to przede wszystkim jarmark wysokiej jakości rękodzieła, któremu towarzyszą strefa gastro, dodatkowe atrakcje - dla dzieci i dorosłych oraz mała scena muzyczna.

Dlaczego akurat u babci Anny? Bo nikiszowiecka parafia jest pod wezwaniem św. Anny.

Atrakcje muzyczne Odpusty u Babci Anny 2022

Scenę już tradycyjnie otworzy występ górniczej Orkiestry Dętej „Wieczorek” (godz. 13.15), od samego początku związanej z osiedlem Nikiszowiec. Poza tym posłuchać będzie można różnorodnej muzyki, której wspólnym mianownikiem są łagodne i relaksacyjne brzmienia:

  • 14.00: Chór Mieszany „Ogniwo”
  • 15.30: dj sety Sergiusza Rudnika
  • 19.00: zespół „Follow Rivers”

Stoiska na Odpuście u Babci Anny 2022

W tym roku zaplanowano udział 115 wystawców – lokalnych artystów oraz starannie wyselekcjonowanych twórców i rękodzielników z całej Polski. Na Odpuście znajdzie się także około 20 stoisk z regionalnymi przysmakami i przetworami. Nie zabraknie też tradycyjnych śląskich bud odpustowych z maszketami. Zaplanowano także strefę gastro, w której będzie można zjeść na miejscu. Swoją specjalną ofertę przygotowują na ten dzień również lokalne restauracje – Cafe Byfyj i Śląska Prohibicja.

Dodatkowe atrakcje i nowość - Loteria Babci Anny

Już niemal zwyczajem jest, że tego dnia dzieci mogą pokręcić się na karuzeli łańcuszkowej „keciok”, a chętni do niesienia pomocy mogą oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W tym roku będzie jednak nowość - loteria fantowa pn. „Loteria Babci Anny”, z nagrodą główną - voucherem na zakupy o wartości 2280 zł w sklepach sieci Ski Team. Losy będą sprzedawane podczas wydarzenia, a losowanie odbędzie się w godz. 17.00-17.30. Ski Team to partner główny Odpustu, który na ten dzień przygotował coś specjalnego dla rowerzystów – mobilny warsztat naprawy.

Bezpłatne autobusy na Odpust Babci Anny 2022

Niestety, każde duże wydarzenie na Nikiszowcu wiąże się z osiedlem zapchanym samochodami. Dlatego najlepiej jest skorzystać z bezpłatnych połączeń autobusowych. W tym roku funkcjonować będą dwie linie na następujących trasach:

  • Dworzec w Katowicach - ul. Sądowa - Centrum Przesiadkowe Zawodzie (duży darmowy parking) - Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Odpust);
  • parking darmowy przy Cmentarzu Komunalnym przy Alei Murckowskiej - parking Nikiszowiec Pętla (kilka minut spacerem od Odpustu).

Osoby, które będą decydować się na dojazd samochodem muszą wiedzieć, że wjazd na teren osiedla będzie możliwy tylko dla mieszkańców posiadających tzw. wjazdówki. Parking płatny zlokalizowany będzie w okolicy Szybu Pułaski. Miejsca parkingowe znajdują się też wzdłuż ul. Szopienickiej oraz przy myjni Karcher, jednak jest ich bardzo mało.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon