Odrodzenie Rozwoju Katowice. Wyjątkowy zespół zagra w IV lidze

Rozwoj

Rozwój Katowice tylko przez rok był nieobecny w seniorskiej piłce. Klub zgłosił drużynę do IV ligi. Zespół będzie się składać wyłącznie z wychowanków i większość z nich to jeszcze juniorzy.

Ponad rok temu Rozwój Katowice nie zdołał utrzymać się w II lidze. W dodatku pojawił się kolejny problem, bo teren, na którym znajdował się stadion przy ul. Zgody, został wystawiony na sprzedaż. Gwoździem do trumny było zbyt niskie wsparcie finansowe ze strony miasta. To wszystko sprawiło, że władze klubu podjęły decyzję, że w nowym sezonie nie wystawią drużyny seniorów, która miała przystąpić do rozgrywek III ligi.

Katowiczanie jednak podkreślali, że to nie jest koniec Rozwoju. Klub dał sobie czas, by poukładać wszystkie sprawy, skupić się na akademii, a także znaleźć sobie nowy dom. Wygląda na to, że wszystko udało się zrobić, bo reaktywacja zespołu seniorów stała się faktem.

"Zgodnie z założeniami przyjętymi rok temu w sezonie 2020/2021 powraca (klub - przyp. red.) do rywalizacji w rozgrywkach seniorów. Warto podkreślić, że w rozgrywkach nie będzie występować drużyna seniorów, a najstarsza drużyna Akademii Piłkarskiej, bowiem celem tego projektu jest umożliwienie nabycia bezcennego doświadczenia i niezbędnych umiejętności przez wychowanków klubu w niezwykle ważnym procesie przechodzenia z piłkarskiego poziomu juniorów do seniorów. Pragniemy zaznaczyć, że w IV lidze piłkarskiej występować będzie zespół złożony wyłącznie z wychowanków klubu, w zdecydowanej większości posiadających status młodzieżowca" - czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu.

Koncepcja sprawia, że Rozwój będzie wyjątkowym klubem. Rzadko się zdarza, by na poziomie seniorskim występował zespół, który będzie złożony wyłącznie z wychowanków. W dodatku wychowankiem jest także trener Tomasz Wróbel i jego grający asystent Piotr Barwiński.

W tej chwili najstarszym zawodnikiem będzie właśnie Barwiński, który ma zaledwie 22 lata. Dominować jednak będą zawodnicy urodzeni po 2000 roku. Najwięcej jest z rocznika 2002. Drużyna jednak będzie mogła liczyć na wzmocnienia z zespołu, który będzie grać w Centralnej Lidze Juniorów.

Seniorska drużyna Rozwoju będzie grać w IV lidze. To spore wyzwanie dla młodego zespołu. Na razie rozgrywane są sparingi, które zakończyły się remisami, a rywalem była Sparta Katowice i Szczakowianka Jaworzno.

Sezon ligowy rusza już w najbliższy weekend. Pierwszym przeciwnikiem będzie Odra Centrum Wodzisław Śląski. 1 sierpnia katowiczanie zagrają na własnym terenie z GKS-em Radziechowy-Wieprz. Rozwój w roli gospodarza będzie grać w ośrodku Kolejarza przy ul. Alfreda 1.

fot. Facebook/Rozwój Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: