Ogród Japoński zamknięty… na chwilę. Prace pielęgnacyjne skutkiem złego zachowania odwiedzających

Otwarty dwa tygodnie temu w Parku Śląskim, przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego, Ogród Japoński musiał zostać zamknięty dla odwiedzających. 27 i 28 lipca odbyły się tam prace porządkowo-pielęgnacyjne.

Ogród Japoński 13

Częstotliwość wykonywania prac na terenie najnowszej atrakcji Parku Śląskiego zależy w ogromnej mierze od zachowania odwiedzających. W ciągu pierwszych dwóch tygodni przez obiekt przewinęły się tłumy i niestety nie wszyscy potrafili dostosować się do regulaminu użytkowania.

Ogród to nie kąpielisko

Nagminnie powtarzającym się przewinieniem są kąpiele w zbiornikach wodnych oraz wchodzenie pod strumienie wodospadu. W upalne dni spacerowicze bardzo łatwo ulegają pokusie ochłodzenia się w wodzie i zamoczenia nóg. Mimo oficjalnych zakazów goście parkowi kąpią tu także zwierzęta, wrzucają monety wzorem różnych fontannowych przesądów, albo zanieczyszczają zbiorniki w jeszcze inny sposób. Uszkodzeniom ulega także zieleń, regularnie deptana przez zwiedzających.

Stosuj się do zasad

O czystość wody w Ogrodzie dbają specjalne pompy filtrujące, jednak w obliczu natężenia zanieczyszczeń konieczna jest wymiana filtrów i wyczyszczenie powierzchni dna. Przerwy techniczne będą planowane w regularnych odstępach czasu. O tym, jak powinno się zachować i czego z pewnością robić nie należy na terenie obiektu będą przypominały specjalne tabliczki. Utrzymanie pięknego wyglądu miejsca zależy tylko od zachowania gości Parku Śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Anna maria jopek

Anna Maria Jopek wystąpi w Katowicach, w amfiteatrze

Święto Kwitnących Głogów 2023

Święto Kwitnących Głogów w Zadolu

Empuzjon teatr slaski katowice 05

Światowa prapremiera dzieła polskiej noblistki w Katowicach

Tomasz rozek ksiazka kosmos

Tomasz Rożek napisał książkę dla dzieci "Jak działa kosmos"

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować