Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak znaleźć pracę?

Szalejąca inflacja wpływa nie tylko na wzrost cen usług i towarów, ale również na rynek pracy. Wielu Ślązaków musiało się przebranżowić, aby znaleźć nową pracę, dającą godziwe wynagrodzenie. Niestety, nie wszystkim się to udało. Zatem jakie mają opcje? Cóż, jedną z alternatyw jest praca za granicą i to z dobrym wynagrodzeniem. Okazja nie mogła być lepsza. Aktualnie jedna ze Śląskich firm, poszukuje opiekunek osób starszych na terenie Niemiec. Szczegóły poniżej.

Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak znaleźć pracę?

S-Work poszukuje opiekunek!

Tak, to prawda. S-Work to agencja pracy tymczasowej z siedzibą w Tarnowskich Górach (ul. Krakowska 16/2) oraz Rudzie Śląskiej (ul. Piotra Niedurnego 33), która od 5 lat specjalizuje się w opiece osób starszych na terenie Niemiec. Aktualnie S-Work poszukuje kobiet, które chciałyby spróbować swoich sił jako opiekunka osób starszych na terenie Niemiec. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak kształtują się zarobki na tym stanowisku?

A no, w przedziale 7 tys. zł do 12 tys. zł miesięcznie. Warto podkreślić, że wynagrodzenie jest wypłacane zawsze na koniec danego miesiąca. Nie ma znaczenia, czy dany pracownik zaczął pracę na początku miesiąca, czy w połowie - wynagrodzenie otrzyma na koniec miesiąca. No dobrze, ale na czym polega praca opiekunki osoby starszej i jakie warunki trzeba spełnić, aby ją wykonywać?

Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak znaleźć pracę?

Co należy do zadań opiekunki osoby starszej?

Praca opiekunki polega na udzielaniu pomocy osobom starszym w codziennych obowiązkach. Nie chodzi tu o sprawowanie opieki medycznej, a o pomoc w najprostszych czynnościach jak:

  • Przygotowywanie posiłków,
  • Robienie zakupów,
  • Sprzątanie mieszkania,
  • Wychodzenie na spacer.

Osoby starsze potrzebują towarzystwa do rozmowy, gry w planszówkę. Wielu seniorów z racji wieku czy schorzeń, zapomina przyjmować leki, ma problemy z poruszaniem się, ubraniem. Aby normalnie funkcjonować, potrzebują osobistego opiekunka, który będzie nad nimi czuwać. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana, ale mile widziana, podobnie jak doświadczenie.

Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak znaleźć pracę?

A co z zakwaterowaniem?

Osoby, które zdecydują się na pracę oferowaną przez S-Work, nie muszą się o nic martwić. Firma zapewnia im zakwaterowanie i wyżywienie w domu osoby starszej, której będą opiekunem. Dodatkowo S-Work zapewnia bezpieczny transport do Niemiec i z Niemiec do domu. No dobrze, a czy praca opiekunki to praca na jedno zlecenie, czy na dłużej? Opiekunka spędza 2 miesiące na terenie Niemiec. Po tym czasie, wraca do kraju na 2 miesiące i potem znowu wyrusza do Niemiec. Co w tym czasie dzieje się z podopiecznym? Spokojnie, każdy senior posiada dwie opiekunki, które się „wymieniają”. Gdy jedna opiekunka jest Niemczech, jej zmienniczka przebywa w Polsce. Właśnie z tego powodu, warto zgłaszać się do agencji S-Work z osobą, z którą można dzielić się opieką.

Osoby, decydujące się na prace opiekunki w S-Work zarobią od 7 tys. do 12 tys. zł miesięcznie na rękę. Ponadto, opiekunki mogą otrzymać premię. W okresie świątecznym (tzn. w Wigilię, Święta Bożego Narodzenia) opiekunki otrzymują dodatkowe 150 – 200 euro za dzień pracy. Osoby, które są zainteresowane pracą opiekunki osoby starszej, mogą wypełnić FORMULARZ KONTAKTOWY znajdujący się na oficjalnej stronie S-Work, bądź odwiedzić siedzibę w Tarnowskich Górach lub Rudzie Śląskiej.

Praca szuka człowieka – opiekunka osoby starszej w Niemczech. Poznajcie oferty S-Work!
S-Work zaprasza!

S-Work Tarnowskie Góry
ul. Krakowska 16/2
42-600 Tarnowskie Góry
Tel. 572 963 884
E-mail: agencja.swork@gmail.com

S-Work Ruda Śląska
ul. Piotra Niedurnego 33
41-709 Ruda Śląska
Tel. 664 093 304
E-mail: agencja.swork@gmail.com

WWW || FACEBOOK TARNOWSKIE GÓRY || FACEBOOK RUDA ŚLĄSKA

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon