Organizacja PANEUROPA zaprasza na spotkanie z dr. Tomaszem Rożkiem - fizykiem i dziennikarzem naukowym

Organizacja Studencka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach PANEUROPA zaprasza na spotkanie z dr Tomaszem Rożkiem. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia (wtorek) o godzinie 18:00 w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego.

FB/Tomasz Rożek
Spotkanie z Tomaszem Rożkiem

PANEUROPA to Organizacja Studencka na Uniwersytecie Ekonomiczny w Katowicach. Tworzy ją grupa otwartych i ambitnych studentów, którzy z pasją tworzą liczne projekty. Członkowie organizacji zajmują się organizacją biegów charytatywnych, wymian studenckich, festiwali muzycznych czy shadowingu firm. Teraz postanowili zainicjować spotkanie z polskim popularyzatorem nauki, czyli dr Tomaszem Rożkiem.

Fizyk i dziennikarz

Dr Tomasz Rożek jest fizykiem z wykształcenia, a z zawodu dziennikarzem. Prowadzi dział naukowy w Gościu Niedzielnym. Współpracował z m.in.: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Prowadził i tworzył program Sonda2 w TVP2. Dr Rożek jest również autorem książek, pierwszą - „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” - wydał w 2011 roku. Została ona uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011.

Od 2020 roku Tomasz Rożek prowadzi Fundację Nauka. To Lubię. Jej celem jest działalność na rzecz promowania nauki, technologii. Fundacja działa w oparciu przede wszystkim o serwis popularnonaukowy: Nauka. To Lubię oraz kanał YouTube: Nauka. To Lubię.

Porozmawiajmy o biznesie, ekologii i rozwoju

Spotkanie z polskim dziennikarzem naukowym, doktorem nauk fizycznych, twórcą kanału Nauka. To lubię odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 18:00 na Auli w budynku CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (ul. 1 Maja 50). Głównymi tematami wydarzenia będą:

  • Biznesowy potencjał genetyki, eksploracja kosmosu;
  • Wyzwania ekologii;
  • Polskie innowacje i edukacja;
  • Historia rozwoju dr Tomasza Rożka.

Mile widziani są nie tyle studenci, ale wszystkie osoby zainteresowane. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a zapisu można dokonać pod tym linkiem.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowice studia

Tydzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w...

Ekonomia Ekstremalna UE Katowice

Ekstremalna Ekonomia Uniwersytetu Ekonomicznego

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?