Organizacja PANEUROPA zaprasza na spotkanie z dr. Tomaszem Rożkiem - fizykiem i dziennikarzem naukowym

Organizacja Studencka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach PANEUROPA zaprasza na spotkanie z dr Tomaszem Rożkiem. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia (wtorek) o godzinie 18:00 w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego.

FB/Tomasz Rożek
Spotkanie z Tomaszem Rożkiem

PANEUROPA to Organizacja Studencka na Uniwersytecie Ekonomiczny w Katowicach. Tworzy ją grupa otwartych i ambitnych studentów, którzy z pasją tworzą liczne projekty. Członkowie organizacji zajmują się organizacją biegów charytatywnych, wymian studenckich, festiwali muzycznych czy shadowingu firm. Teraz postanowili zainicjować spotkanie z polskim popularyzatorem nauki, czyli dr Tomaszem Rożkiem.

Fizyk i dziennikarz

Dr Tomasz Rożek jest fizykiem z wykształcenia, a z zawodu dziennikarzem. Prowadzi dział naukowy w Gościu Niedzielnym. Współpracował z m.in.: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Prowadził i tworzył program Sonda2 w TVP2. Dr Rożek jest również autorem książek, pierwszą - „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” - wydał w 2011 roku. Została ona uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011.

Od 2020 roku Tomasz Rożek prowadzi Fundację Nauka. To Lubię. Jej celem jest działalność na rzecz promowania nauki, technologii. Fundacja działa w oparciu przede wszystkim o serwis popularnonaukowy: Nauka. To Lubię oraz kanał YouTube: Nauka. To Lubię.

Porozmawiajmy o biznesie, ekologii i rozwoju

Spotkanie z polskim dziennikarzem naukowym, doktorem nauk fizycznych, twórcą kanału Nauka. To lubię odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 18:00 na Auli w budynku CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (ul. 1 Maja 50). Głównymi tematami wydarzenia będą:

  • Biznesowy potencjał genetyki, eksploracja kosmosu;
  • Wyzwania ekologii;
  • Polskie innowacje i edukacja;
  • Historia rozwoju dr Tomasza Rożka.

Mile widziani są nie tyle studenci, ale wszystkie osoby zainteresowane. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a zapisu można dokonać pod tym linkiem.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon